Hanáci v Boskovicích bojovali. Znovu tam však prohráli

Hanáci v Boskovicích bojovali. Znovu tam však prohráligalerie

V zápase 14. kola Krajské ligy mužů, který se hrál v neděli v Boskovicích, podlehli hokejisté Kroměříže 5:2. První třetinu ovlivnila řada našich oslabení, rozhodčí byl úzkostlivý, asi z baletu. Minerva vede, naši vyrovnají a domácí strhnou vedení zpátky. Ve 2. části ho o gól navýší, vedou 3:1. Také proto, že aktivní Hanáci prováhají poskytnuté přesilovky. Ve 3. dějství se Kroměříži daří snížit na 3:2, ale okamžitě zaváhá, takže za pár vteřin Minerva znovu odskočí. Vítězí zaslouženě, také po našich chybách. Spálili jsme poměrně dost větších šancí. Výjimečný výkon, výkon hodný play-off, podal náš brankář Martin Svoboda. Hanáci jsou v tabulce soutěže sedmí – celky na 6. až 8. místě mají shodný počet bodů. V příštím zápase hrajeme doma s Uherským Hradištěm. V sobotu 8. 12. od 17:00.

Úvodní minuty v Boskovicích náležely Hanákům. Gólového cíle ovšem nedosáhnou. Lépe bruslíme a domácí Minerva musí zabrat, aby se nám v nasazení vyrovnala. V 5. minutě oslní střídání Vojty Kudličky. Nejprve šteluje finální přihrávku a posléze si vytvoří dvě střelecké pozice. V 8. minutě čelí Hanáci oslabení. Hrají ho svědomitě a Minerva se neprosadí. V 11. minutě už udeří z rychlého protiútoku, Boskovice vedou 1:0. Ve 12. minutě se znovu připomenou hosté. To se důrazný Kuba Apolenář prodere k brankovišti a ohrozí i gólmana. Vzápětí jsou Hanáci zase vyloučeni. V početní nevýhodě opět Apolenář ujíždí a ... napere to do brankáře! Minerva nás svírá, ale i ona zaváhá. Přijde silná chvíle první formace a Vávrův přehled gólově zušlechtí Milan Merta. Vyrovnáno! V 18. minutě po dalším odedřeném oslabení zaštípe brankáře Boskovic střela Zavřelova. Minutu před sirénou jdou domácí do vedení 2:1. A nové naše oslabení...!

Hned ve 21. minutě přetaví Jirka Osina oslabení v sólový únik, jenže přes gólmanovy betony puk neprocedí. Minerva nás tísní, ale při hromadném střídání pílí vpřed Apolenář a práskne to brankáři do vykrytého spodku. Ve 25. minutě hrajeme přesilovku, ale děláme hrubku na útočné modré. Přímočarý kontr však domácí hráč nevyužije. Vzápětí se do dvou vyložených pozic vloží Milan Merta. Jenom střelecky to nevyjde... Obrovskou možnost z brejku propase Petr Brada. Následuje další přesilovka našich. Obrovský "kolotoč" – jen ten gól v něm "neseděl". Po zvládnutém oslabení skóruje naopak i z minima šancí Minerva. Je to 3:1! Poté led přeletí tryskový průnik Zavřelův, chybělo jen, aby Petr Brada lépe dorážel u tyčky. Hanákům kyne nová přesilovka... Zkoušíme to kombinačně, posléze se s pukem mazlí Jirka Osina, ale až vypálí, tak přestřelí. Brankář Martin Svoboda pokryl i ve 2. třetině řadu nebezpečných výpadů, byl velikou oporou. Závěrečné minuty 2. pasáže patří beze zbytku domácím. Melou nás a melou, ale držíme "hratelné" skóre 3:1.

Ve 3. třetině se urodí naše větší možnost ve 46. minutě. V pásmu se výtečně uvolní Milan Merta, ale je ukvapený v zakončení. Ve 47. minutě namaže Lukáš Světlík Petru Bradovi a Peťa zavdá kontaktní trefu! Minerva však reaguje neprodleně a ihned zvyšuje na 4:2! Ve 48. minutě nás poškodí rozhodčí, když zastaví akci, jež končí gólem. V následujícím čase nasadí forte opět Boskovice a v 51. minutě využijí přesilovku. Vedou 5:2. Na oplátku podniknou přímočaré akce Lukáš Světlík a David Hubík. Škoda všech těch šancí! V 55. minutě to rozfofruje lajna juniorů a od modré testuje pancíř Štěstěny Martin Vávra. V 58. minutě ještě spěchá do šance Jirka Osina. Ale nezamíří ideálně. Minutu před koncem má na gól zaděláno David Hubík. Ale čas, co chyběl Davidovi, podtrhl ještě přehled brankáře. Kroměříž je v Boskovicích znovu poražena, nyní 5:2.