Důležitou výhru Hanáků režíroval Jergl

Důležitou výhru Hanáků režíroval Jerglgalerie

11. kolo Krajské ligy mužů zvládli naši hokejisté na jedničku. V sobotu účinkovala Kroměříž ve Velké Bíteši. Hrálo se proti dvěma sériím. Domácí bodovali v každém z posledních šesti klání, zatímco Hanáci měli jen porážky z pěti bojů za sebou. Začarovaný kruh... V Bíteši se ovšem mužstvo semklo a podalo jeden z nejlepších výkonů venku v roce 2019, tedy včetně konce staré sezony. Bíteš nebyla mdlá, nebyla špatná, chtěla doma všechny body, ale srdnatý výkon našich, kvalita ve všech řadách poslaly záměry domácích do sféry iluzí. Hanáci zabrali, udělali maximum a mentálně by je tohoto večera udolal málokdo. Výhra 1:6 je přesvědčivá a plně zasloužená. Konečně se pohnou tabulkou směrem vzhůru, budou devátí nebo desátí. V příštím zápase přivítají doma v sobotu 23. 11. v 17:00 Velké Meziříčí.

Vítězství Hanáků napomohly i individuální výkony. Jako je 5 kanadských bodů obránce Jiřího Jergla (ze šesti branek týmu) nebo jako jsou 2 góly Vaňkovy. Ale právě ti by měli mužstvu pomoci v čase těžkostí, do opor vyrostli již před lety. Mančaft neměl zjevnou slabinu, výrazně ho po čase podržel v brankovišti Martin "Olda" Svoboda. Tým především už vyhrát "musel", nedařilo se to celý měsíc. Sílu mužstva jako kolektivu podtrhuje, že cenné výhry dosáhlo jen ve dvanácti lidech!

Start do utkání ještě nenapovídal, jak se vyvine produktivita a osud zápasu. Na první branku se čeká do 15. minuty a potěší srdce z Hané. Horáci musejí přihlížet, jak "Jerglis" mázne Petru Vaňkovi a Peťa bez milosti "otáčí" výstroj gólmana Bíteše k prvému kotouči za zády. Hanáky úvodní úspěch o to více motivuje a odjezdí 1. třetinu až do samého konce. Pouhých 15 vteřin před sirénou zužitkuje Jergl přihrávku Martina Gazdy, načež je vedení 0:2 doslova "dopingem"!

Také 2. dějství zvládnou Hanáci velmi dobře. Branky se dočkají ve 27. minutě. Opět zafunguje spolupráce Jergl – Vaněk a Petr rozfoukává kroměřížské naděje stále silněji. Náskok 0:3 dlouho nevydrží – ale napišme "bohudík"! Přichází totiž chvíle Kryštofa Knápka a jeho premiérová trefa za muže Kroměříže... Vedení 0:4 v polovině zápasu je malou senzací. Domácí rozhodně nic nevzdají, cítí, že je nejvyšší čas něco s tím udělat. Ve 34. minutě skórují, snižují na 1:4. Víme, že tento stav v této fázi zápasu ještě nic nezaručuje. Nesmíme polevit.

Na další úpravu skóre se čeká ve 3. třetině devět minut. Nicméně branka padne znovu z hokejek hostů. Jiřímu Jerglovi nabíjí Patrik Zavřel, a Jergl si svůj večer prostě nepokazí. Po dlouhé době udeří v přesilovce. Domácí tuší, že Hanáci drží duel pevně v rukou, nicméně "vybráno" Horáci ještě nemají. Kroměřížští je překonají i pošesté, zásluhou neúnavného Zavřela. Kompletují dvougólovou normu na třetinu. Kéž by si to dobré, co na Vysočině předvedli, odnesli do dalších bitev. Sobota dala najevo, že kvalitu Hanáci stále mají, ale je třeba trochu štěstí a hodně tvrdé práce.

Krajská liga mužů (11. kolo)
HC Spartak Velká Bíteš – HK Kroměříž 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Vaněk (Jergl), Jergl (M. Gazda, Vaněk), Vaněk (Jergl, P. Omelka), Knápek (Kudlička, P. Omelka), Jergl (Zavřel), Zavřel (Murín, Jergl)

Sestava:
Svoboda, Strašák – Jergl, P. Omelka, R. Šťastný, Vávra – Knápek, M. Gazda, Vaněk, Zavřel, Jelínek, Murín, Kudlička, Jan Morev

Trenéři HK Kroměříž:
Jiří Osina, Marek Rožnovják

Příští zápas našich Hanáků je domácí!
V sobotu 23. 11. přivítají v 17:00 HHK Velké Meziříčí.