Dravcem nebyl Prostějov, kořistila Kroměříž! (Druhý rekord juniorů)

Dravcem nebyl Prostějov, kořistila Kroměříž! (Druhý rekord juniorů)galerie

V Lize juniorů přijel v pátek do Kroměříže Prostějov a dlouho nebylo zřetelné, že hraje první s předposledním. Naše tempo je volnější než jindy a hosté naše šance ustojí. Od 8. minuty je zatlačíme v přesilovce. A v 10. minutě "trefíme jestřába" poprvé... Ve 12. minutě je ještě veseleji. Rozebereme obranu soupeře krásnými přihrávkami a zvýšíme na 2:0. Zbytek třetiny je pod domácí taktovkou. Protiútoky hostů mnoho nezmohou. Relativně dost zákroků měl i náš Tomáš Fajgl. Ale ze situací, které "pokrýt musel".

Do 2. části Hanáci vletěli, měli báječný pohyb a vytvářeli si šance, jež zatím spalovali. Prostějov se brání velkým srdcem pod rudým dresem. Až ve 25. minutě to vyjde po naší druhé dorážce. Střelec kotouč nadzvedl mimo dosah brankáře. 3:0! Prostějov nicméně pohotově sníží. Také naši odpoví okamžitě a přihodí na 4:1. Ve 2. třetině vozíme puky až do kuchyně a ve 30. minutě upravíme na 5:1 parádičkou před gólmanem. Za pár vteřin je to 6:1. To když gólem nasytíme hladovějící prázdnou kasu Prostějova. Ve 33. minutě vymlaskne Tomáš Kristek střelu pod víko. Sedmička červená svědčí i tribunám... Ve 38. minutě převezme brejkový pas Lukáš Světlík a brankáře se na nic neptá. Pečetí "nezřízenou" 2. třetinu 6:1!

Už 15 minut před koncem duelu vsítí Hanáci (ne)oblíbenou "desítku". Góly nepodléhají zdanění, množí se jako sycené droždím. My inkasujeme za stavu 11:1. Na gólmana Fajgla (v rozkleku) dotírali hned dva Prostějovští. O deset branek znovu odskočíme v 52. minutě uměleckým blafákem. Kroměříž zvítězí 14:2 a definitivně vyhraje základní skupinu Ligy juniorů.