Dorostenci v deseti udolali Orlovou!

Dorostenci v deseti udolali Orlovou!galerie

Dorost hostil Orlovou, která ho přetlačila před měsícem. Měl tedy co oplácet... Úvod je rozháraný, ruku si bohužel zlomí naše obranná opora Dominik Opravil. Mimo bude nejméně do konce ledna... Jinak je hra střídavá, otevřená, tutovky se ovšem nerodí. V půlce 1. třetiny nás hosté zatlačí, ba i v oslabení. Orlová je lepší, nemůžeme ji vystrnadit z obranného pásma. Hanáci jsou pasivní. V 16. minutě vydechneme po dlouhém dvojnásobném oslabení. V 18. minutě se k nám řítí nový útok a náš gólman Růžička vystihne 3 střely.

Zkraje 2. části se narveme zpět do zápasu! Přesilovku ještě "gólem nekončíme", zato se pak "sype" z následného tlaku. Deset udatných otevírá skóre bitvy jihu proti severu! Hosté pak mají optickou převahu... Něco je "jalové", ale něco s bravurou udusí a pozře mimořádný výkon brankáře Růžičky. Nadchází 32. minuta, štědrá k týmu, kynoucí nadšeným hloučkům na tribuně! Od levého útočného hrazení se s instinktem Hráče uvolní Michal Tomek a z mezikruží prosvítí brankáře Orlové jako záclonu. Po něm se role dobíječe chopí kamarád Matúšů a já se zalykám a stavu 3:0 se nenasytím... Bohužel 67 vteřin před sirénou ujede Orlová ve svém oslabení a ztenčí manko na 3:1. Přesto bylo 2. dějství z naší strany impozantní!

Třetí třetina "rozdává branky" a v jejich rychlém sledu vedeme 5:2! Je to náskok senzační, s ohledem na "kádrový profil" desetičlenné Kroměříže... V 53. minutě ovšem hosté korigují. Za několik desítek vteřin ještě jednou, na 5:4! Podruhé a potřetí v zápase inkasujeme ve vlastní přesilovce. To je rarita... Závěr Orlové je drtivý, jsme už unaveni. Gólman Růžička je Orlové už "přízrakem" a spoluhráči odjezdí každé střídání se sevřenou čelistí. Pomůže jim vyloučení soupeře, který tak hraje jen power-play 5 na 5. Ubráníme všechny 3 body. Právě z obrany trenér Jakeš vyzdvihl velký, vyzrálý přínos staršího žáka Dalibora Haráska...