Dorost vyhrál duel měsíce září! Odrazil odolný vzdor Brumova-Bylnice

Dorost vyhrál duel měsíce září! Odrazil odolný vzdor Brumova-Bylnicegalerie

Úvod domácího duelu s Brumovem, v Lize dorostu, nabídl neúprosnou bitvu, o každý kotouč. Hanáci se zprvu jeví útočněji, mezi 5. a 8. minutou nepropustí hosty z pásma! V 9. minutě to zkusí i z otočky. Následně nedotáhnou blafák. Kroměříž je hladová jako výprava cestovatelů, ale soupeř hledá každou skulinu, jak by tlak rozbil a naopak zavítal před naši svatyni... Je stále nebezpečnější! Ve 13. minutě divže nezaskočí jinak připraveného gólmana Tučka. V 15. minutě se ovšem prosadí naši, po opakované třetí či čtvrté střele. Vedeme 1:0. V 17. minutě mine naši bránu najetý střelec, když propásne šanci přímo "absolutní"! A v 19. minutě vypíchne Michal Tuček hokejkou po ledě novou hrozbu... Bohužel máme smůlu v samotném závěru. Pouze 11 vteřin před sirénou propálí bujarý Valach od modré všecko, co mohlo tarasit cestu k vyrovnání. Umělecký dojem? Pod víko!

Začátek 2. části patří kompletně Brumovu, který zcela po zásluze otáčí na 1:2. Hraje kvalitní, agresivní hokej, musíme se snažit ve všech formacích, minutu po minutě. Posléze získáme přesilovku a ve 27. minutě v ní vyrovnáme. Hráč vysekne náhlou otočku nalevo od brány a vymete dolní kout pod čeřenem. Uhrančivá koncovka! V polovině zápasu vybídne Lukáš Koníček Vildu Jakeše k razantnímu brejku. Vilda dokoná hattrick po úniku "z dílny Rolinků a Ručinských", skvostném, neuvěřitelném. S funěním i s ataky beka, všechno ve spěchu - ale dotáhne to! Vedeme 3:2. Brumov stále maká a okamžitě nám zahraje na tyčku. S blížící se přestávkou hrajeme přesilovku. Ale jen průměrně, naopak můžeme inkasovat po brejku dvou Brumovanů. Ve 37. minutě přesto defenzivu Brumova vystraší spálení dvou stoprocentních příležitostí. Druhou šancí je tyčka, která jako by zvonila do nejtěžší, do třetí třetiny...

A Brumov 3. dějství otevírá vyrovnáním na 3:3! Chceme-li chod duelu znovu strhnout na své hole, musíme být trpěliví - čelíme dvěma oslabením. Vydržíme. Pokračuje otevřená, v podstatě rovnocenná hra. Čeká se jen na to, která chybička či chyba, koho bude potrestána! V 53. minutě netrefují Valaši ve zdvojeném protiútoku a minutu nato hasí naši beci za gólmana už překonaného! Mančaft drží pohromadě, jeden za druhého, zadák za zadáka, a naší větší chyby se Brumov nedočká! V 56. minutě si najdeme volný kotouč v útočném pásmu a střelecky jsme nemilosrdní. Vedeme, těsně před koncem, 4:3! Soupeř odvolá gólmana, takže 30 vteřin před koncem směrujeme puk do prázdné klece... Power-play hostů pokračuje, takže holou kasu vymeteme i podruhé! Uzavřeme vítězství 6:3.