Dorost ukázal morální sílu a udolal bronzové Hradiště

Dorost ukázal morální sílu a udolal bronzové Hradištěgalerie

V posledním kole Ligy dorostu přivítali Hanáci Hradiště a už v úvodu hráli hodně dobře. Bojovali, snažili se, útočili. Utkání je vyrovnané, ale mírně lepší je domácí Kroměříž. Vidíme dosti osobních soubojů, perné nasazení. Branku ale ne, takže tabule nad ledem stále svítí čísly 0:0.

Ve 2. třetině pokračuje do soupeře zarytý hokej Kroměříže. Hanáci hrají jeden z nejlepších mistráků v roce 2019. Prohrávají, ale jen kratince, vyrovnají jako na povel. Hanáci favoritovi nic nedarují, jdou za každým pukem, pokračují v cílevědomém týmovém výkonu. Trefují tyčku, nepromění ve vedoucí gól dvojnásobnou přesilovku a po vymazlené ráně hostů znovu prohrávají. Svou druhou brankou však vyrovná Mirek Holinka. Ideálně si najede do dobré pozice a z pravého kruhu nenechá gólmana zareagovat. Gólovou pochodeň předává Marku Šišákovi, který dokončí náš obrat druhé pasáže. Byla to "navštívenka do šatny", uvidíme, jak s ní Hradiště naloží...

Do 3. části dáme snad všechny síly, které ve finiši sezony zbývají! Hradiště nemá, jak by nás přehrálo. Výtečně bruslíme a napadáme, po zisku kotouče hledáme "jednosměrku vpřed". Hra má místy tempo urputné. V 52. minutě hosté pukem přehodí zezadu naši klec a je z toho záludná situace. Zvládneme to. V 54. minutě se vrháme do sólového úniku, ale ten zarazí cynická tyčka. Nasazení celků nepolevuje, Hradiště nakonec zkusí krátkou hru bez brankáře. To když náš brankář Míša Tuček před tím na hraně poslední minuty vykryl dvě tutovky... Ne, dnes to Hradiště nedokáže, Hanáci zakončí ročník 2018/19 vítězným zápasem nad jedním z medailistů. Měli hlad po úspěchu, měli srdíčko a zaslouží si pochvalu všech, kdo utkání přihlíželi.

Regionální liga dorostu, finálová skupina (28. kolo)
HK Kroměříž - HC Uherské Hradiště 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)