Dorost se vytáhl proti Vítkovicím. Jak prohrál, tak mohl zvítězit!

Dorost se vytáhl proti Vítkovicím. Jak prohrál, tak mohl zvítězit!galerie

Dorostenci hostili stříbrný ligový mančaft, "béčko" Vítkovic. Úvod souboje je otevřený, soupeři hrají útočně. V 5. minutě Ostravan uniká a Míša Tuček v naší kleci odrazí puk betonem nad bránu. Hosté mají převahu, větší tempo i důraz. Od 12. minuty usilujeme o úvodní trefu v přesilovce. Po ní však naopak udeří protivník! Nebyli jsme s to vyhodit z pásma, borec Vítkovic najede skoro k brance a nemilosrdně trestá. Hanáci se pak spíše brání, opakovaně zrychlí do brejků. Jako v 19. minutě, kdy Áda Holík namaže spoluhráči před prázdnou kasu. Gól z toho není, ztrácíme 0:1.

Druhá část zastihne favorita v útlumu, zatímco naši se snaží a snaží... Na to, že hrají Ostravští několik přesilovek (dvě za chybné střídání Kroměříže), tak toho moc nepředvedou. Do šancí se cpou Hanáci, hokejky ale mají snad zakleté! Někdy je tam i finální nedůraz nebo ukvapená koncovka. Hlavně však nevyrovnáme ze čtyř průniků! Jednou zahraje gólman hostů nedůsledně za brankou, náš hráč ještě puk dojede, jenže trefit prázdnou klec už nestihne... Lépe se vede Danu Opravilovi, který se uvolní a vystihne otvor mezi betony. Vyrovnáno, 1:1! Blíží se konec 2. třetiny, uhájíme slibné skóre v oslabení.

Do 3. části Vítkovice vletí, s útočným gustem nás přehrávají. Branka je na spadnutí... Hostující hráč proniká zprava a vymete šibenici. Hanáci se ale do tempa rázem vracejí a na přelomu 51. a 52. minuty sevřou hosty perně - ovšem bez výsledku. Reakce Vítkovic je okamžitá. Jedna šance - další gól. Po nešťastné souhře "hůl a tyčka, brusle, gól" vedou už 1:3. Hanáci se nevzdají, bojují až do konce, v závěru jim pomůže dvojnásobná přesilovka. V čase 59:35:4 je využita a výsledek ztenčen na 2:3. Více se už stihnout nedá...

Domácímu týmu dnes opět pomohl brankářský příspěvek Míši Tučka. Utkání si Hanáci prohráli zahazováním šancí ve 2. třetině. Kdyby něco proměnili, mohli favorita porazit.