Dorost se rozloučil se sezonou. Padalo dost branek! Premianty "půlsezon" Jakeš a Holinka

Dorost se rozloučil se sezonou. Padalo dost branek! Premianty "půlsezon" Jakeš a Holinkagalerie

Poděkujme za sezonu 2019/20 prvnímu týmu Hanáků, jemuž už liga skončila. Dorostenci obsadí ve finálové skupině "o postup" místo sedmé, nebo osmé. Je to sice odklon od loňské "elitní šestky", ale naši hráči prošli rokem mimořádně těžkým, v posledních letech nejtěžším. Do finálové skupiny sice prošli "s jistotou", ale tam už čekala opravdu velká družstva několika regionů. Často jsme podstupovali bitvy se smrsklým, nejužším kádrem. V několika takových bojích jsme podali nicméně výkon perfektní! Morálkou, odolností, investicí posledních zbytků sil. Nehráli jsme ligu špatně, kdyby měla naše lavička "lepší vyhlídky", mohli jsme se třeba s Hradištěm popasovat o 5. příčku...

V některých soubojích se odvrací i štěstí, přitom jsme je zahájili a dlouho vedli velmi dobře. Možná nás na 8. místo odsune Brumov, na jehož ledě jsme (v deseti lidech) prohráli jediným nechtěným gólem, když byla ztráta mnohem vyšší. V utkáních Ligy dorostu padalo dost a dost branek, v některých duelech jsme trefovali tuplovaně. Nejvyšší výhrou byla ta 15:1 nad Opavou, ale nejcennější určitě ta v nájezdech s polskou reprezentací! Bylo to absolutně jedinečné, po utkání se vytratily myšlenky, co křičet, jak děkovat. Byl jsem vyveden z míry úžasnou (vý)hrou svých kamarádů.

Těžko rozebrat naši partu dorostenců komplexně, chci snad jen vzpomenout střelce – když jsem tak učinil už po základní skupině... Omlouvám se, mrzí mě to, ale uteklo mi 10 "vánočních" gólů (vítězství 7:6N nad Opavou, porážka 3:7 s Polskem). Byl jsem v Irsku a zápisy z utkání smazal... Myslím však, že není bez ceny ani "většinový výřez", jejž nabízím. Ze 141 trefených kusů si nejvíce připíše Vilda Jakeš, střelecký suverén základní ligové části. Ve finálové nadstavbě nejlépe proměňoval Mirek Holinka. Zejména od 1. ledna (skupina "o postup" nám začala už 2. 11.) byl dominantní. Deset utkání – 16 branek.

Přesto platí, a bude platit, že máme rezervy právě v produktivitě. Kluci se snaží, kluci pracují, baví je to, učí se za pochodu, chtějí se učit. Zápasem i tréninky. Střelecky to snad mohlo být lepší. Kdo ale hrál hokej, ví, že jsou ty střelecké pozice vratké a šance bývají kratinké.

Střelci – dorost
základní část (8 zápasů, skóre 37:36)
skupina o postup, nadstavba (24 zápasů, skóre 104:130)

Vilém Jakeš – 9 + 13 = 22 branek
Václav Matúšů – 4 + 9 = 13
Dan Opravil – 4 + 7 = 11
Lukáš Koníček – 4 + 4 = 8
Michal Tomek – 3 + 10 = 13
Adam Jiříček – 2 + 5 = 7
Matyas Peprna – 2 + 4 = 6
Karel Man – 2 + 1 = 3
René Marek – 2 + 0 = 2
Josef Češek – 2 + 0 = 2
Petr Prčík – 1 + 2 = 3
Dominik Opravil – 1 + 0 = 1
Michal Šimášek – 1 + 0 = 1

Mirek Holinka – 0 + 17 = 17 branek
Marek Šišák – 0 + 8 = 8
Adam Vácha – 0 + 5 = 5
Zbyněk Straka – 0 + 3 = 3
Dalibor Harásek – 0 + 2 = 2
Adam Holík – 0 + 2 = 2
Ondřej Leška – 0 + 2 = 2