Dorost porazil lídra, polskou reprezentaci... Po výkonu mimořádném, na nájezdy

Dorost porazil lídra, polskou reprezentaci... Po výkonu mimořádném, na nájezdygalerie

V úvodu dorosteneckého duelu s Polskem se hrál odvážný hokej, oboustranně otevřený. Polsko je však nebezpečnější a míří k nám "nejsušší cestou až do kuchyně". Naší velkou chvílí je ve 3. minutě trefená tyčka. Hanáci ustojí větší šance hostů a v 8. minutě vedení doslova urvou! Ráznou střelou "z jízdy", na zadním ohbí levého kruhu! Báječný moment... Poláci zapojí důraz a vyrovnají hned v 9. minutě. V čase 9:00 je zavčasu zastaven další náš průnik. V čase 10:04 už tomu tak není a po mazácky pečetěném brejku 1:2 vedeme! Písknou nám 3 zakázaná uvolnění, přesto obraz hry konečně srovnáme, nemáme-li už navrch! Právě závěr 1. třetiny uchopí Hanáci jako svůj útočný vrchol! Polský favorit nezíská oddechu, čelí naší náruživé aktivitě. "Český hokej" už za pár vteřin uvede v dokonalost přesilovku, k náskoku 1:3 se protlačí 54 vteřin před sirénou.

Druhá třetina v tuhém a nečitelném, úporném boji pokračuje... Útoky a šance se střídají. Naši kluci bruslí jako "dorůstající Sáblíci". Jedinečný je pohled na úsilí a morálku našich barev. Poláci jsou snad po celý duel "o 5 procent lepší", ale naše srdíčko je hodno obdivu. Ve 29. minutě nám trochu smolně ujede hráč hostů a přelstí i brankáře Růžičku. Vedeme už těsně, 2:3. A Polsko přitlačí, má teď o kus více ze hry. Naše nasazení a napadání si však nezadá, dneska by ctilo i tým extraligy. Perfektně obstojíme v oslabení. Se silou soupeře se v nejlepší formě pere i Dan Růžička v brankovišti. Vidíme zápas, jaký v přibližném složení naše parta snad nehrála.

Třetí dějství jako by kynulo v ústrety Polákům. Jsou už aktivnější a důraznější. V polovině 3. třetiny srovnají na 3:3. Naše parta však odolává a odolá bojovností, ta přímo "dře", jiné slovo na to není. Snažíme se i o vítěznou trefu a důležité branky, zatím vedoucí, se dočkáme v hraničním čase 57:39! Je to gól na 4:3! Bohužel to nedotáhneme... Přijde nápor Polska v poslední minutě, šokující odraz puku od hrazení a favorit si ještě vymůže vyrovnání. Týmy se změří o druhý bod v nájezdech...

Penalty rozhodnou pozorný brankář Růžička (inkasuje z pěti ran jedenkrát) a naši pistolníci Dan Opravil a Vilda Jakeš. Oba svá sóla završí gólovou parádou, Vilda celou sérii ukončí klamavým pohybem spodku i vršku, vítěznou trefu sleduje už v pádu. Ač máme výhru "jen" za ty dva body, je to úspěch, byl to krásný hokej. Hráli jsme tu proti soupeři z nejlepších. Trenér Vilém Jakeš mi potvrdil, že takový výkon v sezoně 2019/20 dorost ještě nepodal. Ocenil "týmovou energii", ta byla "neskutečná". Přesto remízu (v řádném zápase) označil za oboustranně zaslouženou...

Liga dorostu, skupina "o postup"
Polsko U16 - HK Kroměříž 4:5 po nájezdech (1:3, 1:0, 2:1 - 0:1)
samostatné nájezdy 1:2

Koníček (Dom. Opravil), Tomek (Jakeš), Holinka (M. Šimášek, Tomek), Holinka (M. Šišák, Dan Opravil), Jakeš (vítězný nájezd)

proměněné nájezdy vítěze: Dan Opravil, Jakeš

Růžička - Koníček, Dom. Opravil, M. Šišák, D. Harásek, M. Šimášek, Vácha, Man - Jakeš, Holinka, Tomek, Nasco, Dan Opravil, Straka