Dorost neměl problém s Místkem

Dorost neměl problém s Místkemgalerie

Do Kroměříže přijel v sobotu dorostencům Frýdek-Místek. V 1. třetině ale pouze soupeř podprůměrný... Naši se ustálili v jeho obranném pásmu a v 6. minutě využijí dvojnásobnou přesilovku. Přesnou trefou z ostrého úhlu na konci levého kruhu. Ojedinělý útok hostů likviduje brankář Němec v 10. minutě rozklekem. V řadě soubojů vidíme u Místku důraz jako v Lize mladších žáků. Naši se hře bez nasazení a bez nápadu bohužel přizpůsobí, sami šance nemají... Ve 20. minutě však promění přesilovku, zakončí krasopisné uvolnění. Vedeme 2:0.

Ve 2. třetině se tempo hry zvedá, a mohou za to oba celky. Místek začne podstatně lépe a snižuje hned v 16. vteřině. Hokej se hraje otevřený, rychlejší. Ve 24. minutě překombinují Hanáci svůj průnik. Hosté stále zlobí, pomůže jim přesilovka. V pravé půlce zápasu se domácí hráč prodere zleva pásmem a "to černé nejčernější" posílá brankáři "do jeslí". Následují dvě naše přesilovky. Ve druhé doplachtí skoro od modré čáry přes hlouček borců kotouč až do klece. Na 4:1 ovšem nezvyšoval "koumák" Adam Vácha, nýbrž všetečnou tečí Vašek Matušů.

Ve 3. části je znát, že ty dva góly hosty asi zlomily. Ve 48. minutě skórujeme po krásné individuální akci popáté. Do dvou minut pak udeří žihadlo zdálky, "přilíznuté" ve skrumáži. 6:1! Výsledek je konečný.

Frýdek-Místek toho moc neukázal, ale zákroky, které vytáhl gólman Němec, byly spolehlivé. Hanáci dnes měli dva dvougólové střelce. Adama Jiříčka a Míšu Tomka. Nejmenován zůstal autor úvodní "kulišárny", Petr Prčík.