Domácí debakl Hanáků s lídrem z Velkého Meziříčí

Domácí debakl Hanáků s lídrem z Velkého Meziříčígalerie

Ve 14. kole Krajské ligy mužů hostili hokejisté Kroměříže vedoucí tým tabulky, vynikající Velké Meziříčí. Utrpěli s ním vysokou porážku i na domácím ledě. Do zápasu přitom vjedou s důrazem a nasazením, Vel-Mez je zpocený už po několika desítkách vteřin. Skóre duelu otevřou Hanáci. Hosté ovšem brzy vyrovnají a dvěma slepenými góly vyhrají třetinu 3:1. Ve 2. části hry už dominují, zvýší náskok na 5:1 a leccos ještě promarní. Naši hráči přesně 360 vteřin nevystřelí. V závěrečném dějství mohou už pouze zmírnit porážku. Nepodaří se. Utkání bylo tvrdé, přineslo výsledek 1:7 a hosty z Vysočiny představilo jako zaslouženého lídra soutěže. Kroměříž klesla v tabulce na 7. místo. Další mistrák hraje v sobotu 6. 1. od 17:00 ve Velké Bíteši. Doma naváže v sobotu 13. 1. od 17:00 s Blanskem.

Hanáci vstoupili tentokráte do domácí bitvy zhurta a už v 15. vteřině se Vel-Mez osvobozuje zakázaným uvolněním. Ještě v 1. minutě má gólově nabito Patrik Zavřel, ale ve výborné pozici zaváhá. Ve 2. minutě rozebere obranu soupeře trio Vladimír Sedlář - Denis Šťastný - Martin Nedbal a poslední jmenovaný zaznamená první branku zápasu. Bohužel ale Meziříčí přidá a v 6. minutě laciným gólem vyrovná. V 8. minutě vstoupí náš tým do přesilovky. Sice neskóruje, ale šance si vytvoří. Největší měl na čepeli Jiří Jergl. Vzápětí "čarují" v útočném pásmu Martin Gazda a Vladimír Sedlář. Za zmínku stojí i střela po objetí brány v podání Martina Vávry. V 16. minutě nás potká skutečná smůla, kdy neposedný kotouč projde přes brankáře Svobodu až do klece. Není tomu konec a v čase 16:57 inkasují opaření Hanáci ještě potřetí. První třetinu končí v početní výhodě, ale zmírnit stav 1:3 se jim nepodaří.

Druhé dějství otevřou dvě zakázaná uvolnění Hanáků. Hosté na nás "nalehnou" a nepustí. Bez gólové újmy přitom uhájíme na konci 25. minuty i své oslabení. První střelu na branku nicméně vyšleme až v čase 26:00. Zavřelův pokus však gólmana hostů nepostrašil. Čtvrtou branku inkasuje Kroměříž už záhy. Po necitlivém střídání domácích formací se prosadí Horáci na dva doteky. A v polovině duelu prohrávají naši už 1:5! Prostě, nedaří se skoro nic. Sami si vepředu nic moc nevytvoříme. Gólovým nadějím pokyne až slušně zahraná přesilovka. Druhou trefu ale za brankovou čáru nevměstná. Ve 37. minutě vidí tribuny zběsilou bitku chasníka hostů s nevelkým Martinem Gazdou. Ve 40. minutě zkosí borec Vel-Mezu jednoho z našich a posléze i rozhodčího. Snad nechtěl - vyloučen nebyl. Hanáci zaberou v posledních vteřinách před pauzou, tutovku prováhá Jiří Osina.

Ve 42. minutě připojí soupeř už šestou trefu! Proti bleskové kombinaci byl náš gólman bezbranný. Z dobré parkety to pak za Hanáky nevyjde Marku Ditrichovi. Hanáci se nadále trápí a gólem si nepomohou ani v přesilovce 5 na 3, jež trvala 98 vteřin. Na Zavřelovu příležitost reagují hosté v okamžení sedmou brankou... Předcházela jí laxnost naší obrany a čirý důraz Vel-Mezanů. V 51. minutě se do obstojné šance protáhne Vladimír Sedlář. S blížícím se koncem duelu se už hraje nahoru a dolů. Brankář Svoboda vytáhne několik velkých zákroků. Gólové možnosti si vypracují Patrik Zavřel a Petr Vaněk. Stále ale prohráváme 1:7. V 58. minutě napálíme tyčku. Poté zahodíme snad největší šanci hokejové soboty... Horáci z Vysočiny vyloupí hokejovou Hanou rozdílem, jakého tu nikdo nedosáhl od ročníku 2013/14. Nebo déle.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (14. kolo)