Bojující junioři chtěli v Brně vyhrát. Po nájezdech vezou 2 body z Techniky

Bojující junioři chtěli v Brně vyhrát. Po nájezdech vezou 2 body z Technikygalerie

V pátek začala v Brně ligová soutěž naší juniorce. Hrála na Technice a podala výkon řady příslibů. Hrála i na vítězství, ale ani dvoubodový zisk po penaltách "není k zahození". Družstvo si pomohlo i jmény z dorostu. Posílili ho šestnáctiletí Petr Prčík a Lukáš Koníček, dokonce patnáctiletý Dominik Opravil. Oba celky ale zapracovávají do sestavy dorostence... "Naši mladí" nezklamali a byli platnými hráči. Celý zápas byl veden ve vysokém tempu a je zřejmé, že na sebe narazila dvě vyrovnaná mužstva, která myslí i na vrchní příčky v tabulce.

Hned po vhazování po úvodním buly bylo vidět, že Technika je hodně nabruslená a pokouší se nás zatlačit, ale to se jí nepovede a naše družstvo kontruje několika nebezpečnými útoky. A hned v čase 1:37 rozvlní síťku domácích David Hubík, po dorážce střely Lukáše Světlíka. V čase 9:16 se Technice podaří vyrovnat, ale další změny ve skóre se už nedočkáme. I díky výkonu našeho brankáře Toma Fajgla, na kterém si "Technici" vylámali své zuby.

Prostřední dějství pak byla urputná bitva a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, kralovali ovšem brankáři. Naše parta byla velmi blízko k urvání vedení v přesilovce 4 na 5, kdy puk po nacvičeném signálu mohl uklidit do odkryté branky Michal Dluhoš. Domácí brankář však vytáhl neuvěřitelný zákrok a nedovolil našemu borci skórovat. Třetina se dohrála bez změny skóre.

Ve třetí třetině se tempo ještě vystupňuje a hra přitvrdí, na našem celku je patrná snaha a touha po vítězství. Mužstvo bojovalo do poslední minuty, ale 3 body se "sklidit" nepodařilo. Došlo na samostatné nájezdy, a ty v 9. sérii rozhodl nevídanou střelou po ledě náš Martin Kocáb. Kroměřížský brankař Tom Fajgl vychytal všechny nájezdníky Techniky Brno!

Vezeme cenné body z venkovního utkání po nadějném výkonu celého týmu a s otevřeným hledím se díváme k nedělnímu duelu s Drtiči z Hodonína. Budou první domácí body?