5. třídy zabraly, chtěly proti favoritu! Ten byl (je a bude) výborný

Páté třídy hostily Hradiště, opravu rivala z nejlepších. Inkasují první branku, ale manko rychle smažou. V 5. minutě se prosadí dokonalou individuální akcí, gólovým brejkem. Vyrovnáno! Hradiště má poté mnohem více ze hry, ale naši stateční by se snad ubránili čemukoli. V čase, kdy viditelně zaberou, zatlačí, ujedou ve třech na dva hosté a získají vedení 1:2. Ve zbytku třetiny se naše herní ztráta téměř dorovná, svými výpady jsme lepšímu Hradišti také nebezpeční.

Hradiště v nás cítí zavilého protivníka, a má proto masivní radost z rychle nabytého náskoku 1:3. Odpovíme neprodleně, snižujeme. Vzápětí zazdíme dvě tutovky, Hradiště je rázem nepevné na hradbách sebevědomí. Brzy se opět line do útoku, ale i my chceme ke slovu, s jedinou vidinou, vyrovnat! Hrajeme obětaví do obrany a vepředu věříme ve zlomové šance. Ve 34. minutě to nevyjde Hanákům jen o fous. Z nádherného brejku... Potom je tu naše trojnásobná smůla, po třech křížných střelách. Ve 38. minutě dorazí náš hráč efektivní práci celého útoku a hala se chvěje až po střechu... Vyrovnáno, 3:3! Bohužel ujede borec hostů a v brejku to posílá pod víko. Prohráváme. V čase 39:39 ještě přidá sok jeden gól šťastný, vede už 3:5.

Hanáci nastoupí s nemenším odhodláním i do 3. třetiny a zmírní náskok Hradišťanů na 4:5. Živí svou naději alespoň na bod, hrají týmově, jako jedna vozba, ale někteří přece jen vynikají. Berou to na sebe a chtějí hosty "povalit" nedlouho před finišem... V 54. minutě se ale rychlonožka Hradiště uvolní a zaveze gól šestý. Hradiště je kandidátem na titul či první příčky, a je fuk, že nám sezona začala před měsícem! Před naší partou se skláním, neboť věřila a chtěla po celý zápas. A Hradiště přinutila odvést maximum.