Zdecimovaní Hanáci s vysokou domácí porážkou

Zdecimovaní Hanáci s vysokou domácí porážkougalerie

Hokejisté Kroměříže utrpěli v sobotu nejvyšší domácí porážku posledních sezon. Hráli s velikým rivalem z Boskovic, mistrem Krajské ligy mužů 2017 a 2018. Nastoupili jsme v okleštěné sestavě, se čtyřmi obránci a osmi útočníky. Chyběly třeba opory Murín, Osina, Jergl. A další... Relativně vyrovnaná vyhlížela ještě 1. třetina, kdy jsme byli ve hře i střelecky. Prohráváme ale 0:2. Dobrý nástup máme ještě do 2. a 3. třetiny (na minutu, dvě minuty), ale to je skoro vše. Naše střelecká partitura mnoho nenabídne. Řada nepřesností, od stavu 0:5 (v polovině zápasu) už jen trápení... Borci ale bojovali, junioři se snažili – jenom v tak omezené sestavě (jako do fotbalu) nemůžeme čelit Boskovicím! Jezdím s hokejem 5 let a Minerva byla proti Hanákům favoritem (aspoň mírným) skoro vždycky. V dnešní sestavě se čekal "těžký večer". Přišla porážka 0:7. Hanáci klesnou z 5. místa soutěže. V pondělí 28. 10. jedou k mistráku do Hodonína. V sobotu 2. 11. přivítají od 17:00 Uherský Brod.

Kroměříž si vynutí přesilovku už v polovině 1. minuty. Po vypršení výhody má největší možnost Kryštof Knápek, zcela sám před brankovištěm. Brzy poté tvrdě pálí Roman Šťastný. V nové šanci se opět zjeví Kryštof Knápek. A znovu nedá. V 7. minutě jde do vedení Minerva Boskovice, po průniku dva na jednoho. Vzápětí nepromění tutovku Lukáš Světlík. Favorit nám zahrozí třeba ze závaru. Z typického průniku a z otočky kolem brány může ale skórovat Patrik Zavřel. Odvážně se probíjí i mladinký Honza Morev. V 15. minutě podává na teč Lukáš Světlík. Kroměříž inkasuje trest a dostává gól druhý, po dorážce unikajícího dua Boskovic. Ihned se bráníme v novém oslabení. Nedlouho před sirénou není odpískán faul na Milana Mertu.

Hanáci mají skvělé první střídání ve 2. třetině, vykřešou dvě nebezpečné střely. Ve 22. minutě se ale do trháku dere gólem do vinklu Minerva. 0:3. Podnikneme pár protiútoků, jenže Boskovice je likvidují s přehledem. Zapnou vždycky "ve správný čas"... Takto ve 27. minutě překonají brankáře Svobodu počtvrté. Jediný obránce u brankoviště nestačil na bleskovou práci holí dvou bijců. V polovině duelu využije soupeř přesilovku, vede už 0:5. Ve 33. minutě podržíme Minervu aspoň chvíli v obranném pásmu, vkusně zleva vystřelí Tomáš Andrýsek. Ve 38. minutě je vyloučen hráč Boskovic. Ve výhodě to zkouší trefit Vojta Kudlička. Hosté jsou přesto lepší i v oslabení a značkují tyčku.

Hanáci vystartují do 3. části a ve 42. minutě to hrne Zavřelova rána od modré. Vzápětí máme závar a vynutíme si přesilovku. Poloprázdnou klec v ní z otočky nevyduje Tomáš Andrýsek. Další čas náleží Boskovicím. Jejich dvouminutový nápor zarazí až Andrýskovo vyhození. V 52. minutě skóruje Minerva i v oslabení. Ujede jedním borcem, a ten prostrčí puk pod nohama brankáře Svobody. 0:6! Další dvě tři šance hosté zahodí. Od 54. minuty přesto vedou 0:7. Naši se nemohou ke kase hostů, až na výjimky, dostat, zatímco Minerva proniká po křídlech, jako přes kopírák. V poslední minutě chce dát naši čestnou branku ještě Milan Merta. Dnes gól ale není souzen.