Zásadní zápas ve Znojmě zvládl mladší dorost za 3 body!

Zásadní zápas ve Znojmě zvládl mladší dorost za 3 body!galerie

Mladší dorost má letos ztížená východiska. Cesta do finálové skupiny vede jen přes důležité výhry ve zbylých kláních základní části soutěže. Kandidátů je pět – místa čtyři. K fenomenální Olomouci a tradičním baštám Hodonínu a Ostrohu připojme jako konkurenci i Břeclav. Zatím jsme pátí – musíme teď prostě vyhrávat! Do Znojma jeli Hanáci za vítězstvím "povinným", ovšem bylo jasné, že nám Orli nic nedarují, že se slétnou až v samu dřeň zápasu ukořistit nějaký bod...

Mladší dorost zvládl utkání ve všech směrech. Přetlačil domácí v dění na ledě, gólově náš výkon kulminoval ve 3. třetině, hlavně a především – výtečně se borci ukázali psychicky. Skutečně se nekonala "promenáda o vkusnější dresy", opravdu se ve Znojmě hrálo o moc, o hodně!

Orli se dali do Hanáků bez skrupulí a tasili i gólový dráp. Vedli a máchali perutěmi nahoře i dole, věřili si. Věřili, že druhý obdržený gól by naše vyhlídky už zkomplikoval. Nestane se. Ondra Závadský na to šel "od Adama", posunul mu přihrávku a mladší z rodu Lacigů v čase 19:00 vyrovnal.

Protože na úvod 2. třetiny jdeme (opět po finesách první lajny) do vedení, hraje se nám rázem lépe. Vyrovnává tentokrát náš soupeř. A celá ta orlí letka se stále nevznáší v oblacích, ale cílí na pevnou zem, byť ledovou. Odolává našim přednostem už jen charizmatem, pudem domácího hostitele, který chce "své" body. Ještě jednou jde Znojmo do vedení – ve 3. třetině!

Do konce napínavého duelu schází 11 minut, když si tři jezdci elitní řady Kroměříže dokonale zakombinují a Hanáci Adamem Lacigou vyrovnají. A to už stojíme na křižovatce, odkud všechny cesty s třemi body vedou do Kroměříže... V 57. minutě překvapíme domácího brankáře čtvrtou trefou a 26 vteřin před sirénou servírujeme libůstku, jež všechno zpečetí.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (13. kolo)