Z Českého Těšína vezeme body, mění se tabulka

Z Českého Těšína vezeme body, mění se tabulkagalerie

Zápas "o 6 bodů"? Ano, máte ho tady! Hanáci jeli s juniorkou na polsko-lašský sever a počínali si jako návštěva, co zhltne servis svého hostitele. Domohli se v Těšíně fešácké výhry 2:5. Moc jsme chtěli vyhrát, "seveřané" nám zacláněli ve výhledu na lepší příčky, byli sousedem v tabulce drahných pár kol a o "cosi" jim patřila ta šestá, nám sedmá. Dnes už to neplatí. Jak řekl profesor Klaus v červnu 1998, "dokázali jsme, že to dokážeme." My jsme svůj cíl ale naplnili...

(reportáž: Pavel Apolenář)

Nedělní zápas s naším nejbližším sousedem v tabulce, který byl bod před námi, jsme začali velice aktivně s výborným pohybem. Soupeř vystřelil poprvé na kroměřížského brankáře na konci 6. minuty v momentě, kdy domácí gólman měl již na kontě 6 zákroků. Na konci 7. minuty domácí obránce nezaviněně padá na útočné modré čáře, jeho zaváhání využije Dan Pražan a situaci 2 na 1 vyřeší střelou, kterou brankář vyrazí před osamoceného Honzu Moreva. A Honza se vyzná, před prázdnou bránou nezaváhá a ukousne ze skóre. Čas 7:06 a vedeme 1:0. Bohužel za dvě minuty, v čase 9:05, domácí využijí jednu z mála svých střel a umístěným pokusem k tyči vyrovnávají na 1:1. Již za 67 sekund napřáhne na modré Kuba Apolenář a ranou po ledě trefuje mezírku mezi betony domácího ochránce svatyně. Využil tak nahrávku Míši Kopčila. V čase 12:38 je vyloučen hostující obránce Honza Fencl, Kroměříž se ubrání, ale vteřinu po návratu vyloučeného využívají domácí naši nedůslednost a srovnají na 2:2. Na závěr třetiny nevyužívá samostatného úniku Kuba Apolenář.

Druhou třetinu jsme zahájili stejně kvalitním výkonem jako první. Na konci 23. minuty nás domácí svým pohybem donutili ke dvěma zakázaným uvolněním, přesto ještě vyvážíme puk do útočné třetiny, kde jej Kuba Apolenář výborně vybojuje v rohu, odmítne soupeřova hráče a bekhendovou přihrávkou nachází v mezikruží "Mičesa" Dluhoše, který ranou z první neomylně trefuje víko branky. Vedeme 3:2. Šance na našich hokejkách přibývaly, ovšem se záporným výsledkem. V čase 36:39 naše první lajna zavře domácí v útočné třetině, nedovolí jím vyhodit puk a Michal Kopčil po nenápadné nahrávce "Apika" Apolenáře umístěnou střelou k tyči zvyšuje na 4:2. Tím byl gólový účet této třetiny uzavřen.

Třetí třetina probíhala ve stejném duchu jako předchozí, domácí jsme k ničemu nepustili, naopak naši hráči si hokej velice užívali a s úsměvem na rtu si vytvářeli jednu šanci za druhou. Překážkou jim nebyla ani přesilovka domácích. Naopak, puk u mantinelu vybojoval Roman Frolek, tím vytvořil šanci 2 na 1, narazil si puk s Kubou Apolenářem, který mu ho při překřížení krásnou zadovkou vrátil a Roman situaci sám před brankářem střelou pod víko využil, ke zvýšení na 5:2. Krásný gól v oslabení, čas 45:30. Do konce zápasu, i přes velkou naši převahu, se již skóre nezměnilo.

Junioři otevřeli nový rok jedním z nejlepších výkonů sezony. Se stoprocentním výsledkem. Posunuli se na 6. místo v tabulce. Věřme, že to bude takhle dál pokračovat. Liga bude ještě dlouhá, pořád je o co zápasit.