Vlci z Těšína byli bezzubí... Nebo nám tak vyšla generálka na Val-Mez?

Vlci z Těšína byli bezzubí... Nebo nám tak vyšla generálka na Val-Mez?galerie

(reportáž Pavla Apolenáře, vedoucího týmu juniorů)

Do pátečního zápasu v Českém Těšíně vlétli naši borci jako uragán. Hned v prvních sekundách měl na hokejce úvodní gól Michal Kopčil, ale sám před brankářem, stejně jako celý zápas, neuspěl. Branky jsme se dočkali už v čase 2:19, kdy nenápadnou akci zakončil Honza Morev střelou k tyči po ledě. Vedeme 1:0 a náš aktivní hokej plný střel a zakončení stále pokračuje. O naší střelecké převaze a aktivitě vypovídá fakt, že první pokus domácích, který byl nucen kroměřížský brankář Ríša Pražan likvidovat, byl v čase 6:03. Bohužel jsme již v této třetině branku nepřidali, ačkoli byl poměr střel 17 ku 3 v náš prospěch.

Druhá třetina probíhala ve stejném duchu jako první. Hodně našich střel a spalování šancí... Skóre se měnilo, když na tabuli svítil čas 28:17. Skórujícím byl kapitán Filip Laciga, který využil střílenou přihrávku od modré od obránce Tkadlece. Dorazil puk za brankovou čáru. Hned za 64 sekund uspějí i domácí. Využijí individuální chyby v našem obranném pásmu a snižují na 2:1. Ve 39. minutě zachytil na útočné modré vyhození domácích "Majkl" Tkadlec a z mezikruží nechytatelně do víka zvyšuje na 3:1. Poměr střel byl v této třetině ještě výraznější. "Dělalo to" 25 ku 6 ve prospěch Hanáků.

Vstup do 3. třetiny máme znovu výborný! Už ve druhé minutě prostrčí Vojta Kudlička puk mezi kruhy na Honzu Moreva, a ten nezaváhá. Střelou zpoza hráče trefuje místo nad betonem domácího brankáře, vedeme "utěšeně" 4:1. Další branku přidá Vojta Kudlička v čase 50:47 střelou k tyči nad beton. Poslední dvě minuty okoření dvě drobné šarvátky, ale na výsledek vliv nemají. V závěrečných vteřinách "odmítne" útočník Morev "připíchnout" na svůj výkon hattrick... Netrefuje odkrytou klec domácích.

V tomto zápase jsme měli obrovskou střeleckou převahu, kterou jsme přetavili v pět branek v síti domácího brankáře. A to z "neuvěřitelných" 66 pokusů! V neděli (od 9:30) nás čeká přímý souboj o konečné 5. místo. K tomu nám stačí jakýkoliv bodový zisk. Přijďte fandit a podpořit naše juniorské hráče hájící barvy HK Kroměříž.