V souboji sousedů v tabulce přetlačili junioři Český Těšín

V souboji sousedů v tabulce přetlačili junioři Český Těšíngalerie

Finálová skupina Ligy juniorů je fakt těžká a soupeři mají sílu, kvalitu a sebevědomí. Potom je důležité bodově neztrácet, kde toho netřeba, a zejména, zejména na vlastním ledě. V neděli přijeli Vlci ze severu a naším stadionem v dobrém tempu zněla "Těšínská".

Začali jsme skvěle, opírajíce se o dobrý pohyb, výborné bruslení. Už v čase 2:31 vstřelil úvodní gól Honza Morev. Sotva převzal přihrávku, nabruslil mezi kruhy a vystřelil do horní poloviny brány. V čase 5:24 přihrál Michal Dluhoš zpoza brány úplně volnému Ríšovi Hrazdírovi, který zavěsil střelou k levé tyči hostujícího brankáře. Po druhém gólu jsme bohužel opustili svoji hru, soupeř hokej vyrovnal a v 9. minutě vstřelil kontaktní gól.

Začátek druhé třetiny byl z naší strany hodně špatný, těšínští Vlci toho využili a v čase 22:27 srovnali stav na 2:2. Ve 28. minutě výbornou přihrávku Vojty Kudličky využil s neochvějným klidem a přehledem Dan Pražan. Po jeho bekhendovém blafáku opět vedeme! 3:2! Bohužel náš protivník 3 minuty před koncem druhé třetiny vyrovná na 3:3.

Ve 3. dějství vyladí a vyšperkuje v čase 50:13 samostatnou akci Petr Mynář. Dobře schovanou střelou rozhodne o důležitých třech bodech pro HK Kroměříž. Hanáci ještě mohou v 56. minutě výsledek pečetit, ale těsná výhra nakonec stačí. Ve finálové skupině je to druhé vítězství, věříme, že ještě do Vánoc přibudou další!