V Prostějově domácím nepustila juniorka ani chlup. Týmový výkon, síla v bráně, vítězství!

V Prostějově domácím nepustila juniorka ani chlup. Týmový výkon, síla v bráně, vítězství!galerie

Po domácí výhře s Černými Vlky zamířila juniorka Hanáků v pátek do Prostějova. Prostějov je sice taky Haná, ale bodová sklizeň putovala z hanáckých rovin komplet do Kroměříže. V utkání padlo jen minimum gólů, ale je to problém domácích, kteří neskórovali už ve dvou zápasech. HK Kroměříž uhájil v souboji čisté konto.

Úvodní dějství dalo výsledek, který už vydrží po celý zápas. Naši borci získali vedení 2:0. Obě branky byly krásné, vypracované. V prvním případě se ideálně uvolnil Vojta Kudlička a vystřelil. S přispěním teče Kuby Apolenáře se pak vlije radost pod dresy hostující Kroměříže. Hanáky těsný náskok rozhodně neuspokojí a půjdou za dalším zápisem. Po pravém křídle ujíždí David Hubík a podél brankové čáry přihrává Vojtovi Kudličkovi. Má to na dlouhou hůl, ale ta hmatá a dosáhne – a bude neomylná.

Skutečnou kvalitu, glanc a fortel mají letos junioři v brance. Utkání vynechala "jednička" Tomáš Fajgl, ale tzv. "dvojka" Ríša Pražan dokázala, že mezi teenagery v kleci výkonnostní rozdíl není. Ríša byl báječný. Ihned na úvod ztratí přilbu, a ještě bez ní se dále vrhá po puku.

Zbylé dvě třetiny už trefu nepřinesou. V prostřední části naši Prostějov jasně přestřílejí, ale gólově to nevyjde, schází klid v koncovce i štěstí. V závěru si hosté z Kroměříže zápas pohlídají, soustředěnou hrou se vyhnou možným komplikacím. Celkový dojem z utkání je velmi dobrý – nedostat venku gól je především vizitka týmu.

Do sestavy se cca po šesti týdnech vrátil mladičký Jan Morev, zraněný hned na začátku přípravy. Hodně štěstí, Honzo!

Regionální liga juniorů (2. kolo)
SK Prostějov 1913 – HK Kroměříž 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky (asistence):
J. Apolenář (Kudlička), Kudlička (Hubík)

Sestava:
R. Pražan – K. Holík, P. Omelka – Vohrabal, Raška – Andrýsek, Peluha – Hubík, F. Laciga, J. Apolenář – Hrazdíra, Macík, M. Dluhoš – Mynář, Kudlička, D. Pražan – Morev, Filip

Trenér: Marek Rožnovják