V bláznivém zápase udolal dorost Znojmo

V bláznivém zápase udolal dorost Znojmogalerie

Dorost se v pátek představil doma se Znojmem. Hostům vyšel vstup do zápasu a ve 3. minutě nakousnou výsledek prvním gólem. Mají ještě další šanci, ovšem už záhy je Hanáci zpacifikují. V 7. minutě vyrovná Matyáš Horský a po příspěvku Matyáše Peprny získá Kroměříž vedení 2:1. Udrží je po celou třetinu, ale novou radost už nepřidá. Tlačíme se do útoku, jsme lepší, pohyblivější. Zároveň musíme pokrýt pár nebezpečných kontrů soupeře.

Druhá třetina bude maximálně nervózní a sudí nepřesvědčiví, nepřesní. Začínáme oslabením o dva borce, ale ubráníme se. Následují tresty v rychlém sledu. Gólman David Němec ustojí i trestné střílení. Naše výhoda 5 na 3 bude naopak tristní, zoufalá. Útočné pásmo si skoro neužijeme. Nic se nedaří, nedokážeme prosadit, "nastavit" svůj účelný, chytrý hokej. Ve 33. minutě Znojmo ranou zdálky vyrovná na 2:2. Dojde k zákeřnému faulu (mimo děj hry) na domácího borce a následně k incidentu. Přijdeme do konce zápasu o trenéra, zato získáme pětiminutovou přesilovku. Ve 38. minutě už dvojnásobnou výhodu zamázne Mirek Holinka a vedeme 3:2. Bohužel pouhých 21 vteřin před sirénou znojemští Orli opět srovnají.

Třetí pasáž odjezdí už Hanáci na krev. Buldočí vůlí dohmátnou k penaltám. Vítězný gól si mohly v závěrečné části několikrát připsat oba celky... Celý zápas odchytal, a velice dobře, David Němec, avšak na nájezdy jej vystřídá Michal Tuček. A proslaví se! Pokryje pět nájezdů z pěti, naši vítěznou trefu zaznamená Matyáš Horský. Kroměříž těší dva body zejména z bitvy, ve které se spousta věcí nedařila...