Strhující závěr se Vsetínem! Mladší žáci remizovali

Strhující závěr se Vsetínem! Mladší žáci remizovaligalerie

"Déčku" mladších žáků zasvítil v sobotu úkol perného kalibru. Hostili silný (a o rok starší) Vsetín. Ten se hnedle chopí iniciativy, nachází svůj fortel v útočném pásmu, hrozí kombinacemi i střelami. Hanáky důsledně podrží brankář Hůzl. V polovině 1. třetiny se pomnoží vstřelené branky. Po tlaku Vsetína uspějeme z perfektního protiútoku a z první druhé střely v zápase. A vyburcováni obecenstvem, přidáme neprodleně i druhou trefu! Načež jsme nepevní ve svém brankovišti a favorit snižuje na 2:1. Ve 14. minutě prokážou Hanáci důraz útočný a těší se z náskoku 3:1. Napumpovaná družina domácích nepolevuje a jista si poziční hrou promění útočnou chuť a přímočarost ve čtvrtý gól "do kabiny"!

Druhé dějství si naše parta "pokazí" až v závěru... Na úvod dvacetiminutovky sice inkasuje na 4:2, ale pak čelí mírné či větší převaze hostů opravdu srdnatě. Soupeř tlak dávkuje, realizuje nové a další nápady. Ale Hanáci dřou a nepřestanou věřit, že útočné trumfy záhy vynesou i oni. Ve 39. minutě bohužel nakrmí Vsetín náš čeřen "plujícím padáčkem" z větší vzdálenosti. A 17 vteřin před sirénou srovná na 4:4. Po naší chybě v útočném pásmu, brejku a blafáku nakonec.

Ve 3. části mají více ze hry stále Valaši. Tlačí, osmělují se, dělají vše pro vítězství. Je silou našeho družstva, je zásluhou Dominika Hůzla v brankovišti, že neodvrátíme jen ten gól na 4:5. V závěru se naproti tomu víc a více osmělíme a spálíme hned čtyři vypracované možnosti. Dvě při svém oslabení, třeba když Mikuláš Pochylý ve svém úniku dvakrát povodil zoufalého obránce. Nedal. Zasloužené remízy (5:5) dosáhnou žákovští benjamínci v čase 57:14. Ještě 59 vteřin před koncem je jim dána přesilovka (máme oddechový čas), ale soupeř v důležitou chvíli vyhodí a v našem pásmu "kotouč ukvedlá". Plnokrevný výkon proti Vsetínu byl přijat rodiči a hráčům bude posilou do nových podobných bitev.