Štika se zakousla. Přesto je úlovkem Kroměříže

Štika se zakousla. Přesto je úlovkem Kroměřížegalerie

V 5. kole Krajské ligy mužů museli hokejisté Kroměříže do Rosic. Rosičtí doplnili mužstvo a zejména doma budou nebezpeční pro leckoho. Štika podala velký výkon, bojovala, skvěle bruslila i napadala, oplývala důrazem. Hanáci měli co dělat, aby se jí minimálně vyrovnali. Budou přestříleni ve všech třetinách, po 1. části prohrávají 1:0. Ve 2. třetině se podaří dvěma góly výsledek otočit. V závěru střetnutí vsítí vítězný gól junior Andrýsek. V power-play sice Štika sníží na 2:3, ale vzápětí inkasuje technickým gólem (Patrika Zavřela). Výborný výkon podal v naší brance junior Fajgl. Výhra 2:4 drží HK Kroměříž v popředí tabulky. Příští mistrák sehrají Hanáci v sobotu 26. 10. doma s Boskovicemi. Od 17:00.

Utkání začalo oboustranně útočně. Ve 3. minutě se pustí domácí do brejku, ale Tom Fajgl šanci "vyklečí". Neumíme se usadit v útočném pásmu a po 4 minutách jsme potrestáni. Po našem oslabení ještě Štika trefí tyčku. Stále se nemůžeme vpravit do "své" hry, ani v 7. minutě. Vzápětí se neprosadí Gazdova formace a neujme se ani Mertův nápřah. Hanáci dělají útočné chyby a Rosice hrozí už ze čtvrtého brejku. V 11. minutě promáchne v gólovce Paťa Zavřel. Ve 14. minutě vypálí nepřesně... V závěru třetiny Hanáci Štiku zatlačí, ale platí "nedáš, dostaneš" a Rosice jdou v 17. minutě z kontru do vedení! Ve 20. minutě má vyrovnání na čepeli Peťa Vaněk, zprava ale nepromění.

Ve 2. třetině nabíráme tempo zvolna. Ve 23. minutě brankář Rosic divže nepropustí Nesrstův pokus od modré. Ve 25. minutě se dvakrát zastřelují domácí. Hanáci se konečně dočkají ve 27. minutě... Vyrovnají z ojedinělé šance, zásluhou Luboše Murína. Jsme vyloučeni, ovšem po dvou minutách už hrajeme přesilovku. Ve 32. minutě je zblokována pecka Jiřího Jergla. Po chvilce podnikneme rychlý brejk a Milan Merta udeří podruhé! Konečně vedeme! Naši borci se poté převážně brání. Ve 39. minutě dokonce soupeř razítkuje tyčku. Vzápětí nám chtějí narvat puk do klece hlava nehlava ve skrumáži.

Ve 3. třetině nejprve zaútočí Patrik Zavřel s Martinem Gazdou, později Milan Merta s Petrem Vaňkem. Zatím ale bez úspěchu! Je to boj o každý metr ledu. Hanáci jsou aktivní, ovšem Štika se hbitě vrací do hry... V 51. minutě převezme napravo pohotovou přihrávku David Hubík. Střela však svatyni nepokoří. Následně tlačí Rosice! Na naší straně je zblokována rána Vaňkova, blízko brankoviště. V 55. minutě inkasuje Štika trest. Pojďme to teď rozhodnout! Čestné role se v čase 55:11 zhostí Tomáš Andrýsek, který stvrdí souhru prvního útoku. Vedeme 1:3. Rosice se ještě snaží o vyrovnání v power-play. Gól na 2:3 obdržíme v čase 58:14. Nápor už byl zběsilý... Do prázdné branky ale sudí přece jenom pískne technickou branku, na konto Zavřelovo.