Starší žáci vzdorovali Zlínu jako hrdinové

Starší žáci vzdorovali Zlínu jako hrdinovégalerie

Starší žáci "A" nastoupili doma proti Zlínu. Ten byl jasným favoritem a brzy vedl 0:1. Naši ale najdou odpověď a vyrovnají. Berani nicméně prokazují sílu a berou si vedení zpátky. Stav 1:2 vydrží až do konce 1. třetiny. Zlín má územní převahu, ale v útočném pásmu akce nedotáhne. Hanáci bojují, drží přijatelné skóre.

Ve 2. dějství hru více než vyrovnáme. Zlín nechá dvakrát "okénko vzadu dokořán" a my unikáme do dvou sólíček. Máme střeleckou smůlu... Nevyužité tutovky trestají Berani ve 31. minutě. Vedou 1:3. Okamžitě však snižuje báječným plachťáčkem zpoza kruhů Dominik Šindelář. Soupeř bude nadále nekompromisní a do dvou minut má náskok 2:5. Výkon naší bojovnosti ovšem nepoleví, zamázneme třetí trefu. Za momentík spálí třetí naše sólo neúnavný Tomáš Zpěvák.

Hokej Hanáků ve 3. třetině bude místy doslova heroický. Zlín si připíše branku na 3:6, ale naši jsou aktivnější a lepší. V 51. minutě vymetou horní ohbí brány a šturmují za vyrovnáním. Dvakrát sáhnou k power-play, do toho promarní i dlouhou přesilovku 5 na 3. Druhou power-play alespoň posvětí gól na 5:6. Bohužel jen 2 vteřiny před sirénou. Hanáci dřeli a hráli jako nerozborná, pevná parta. Prohráli po jednom z nejlepších výkonů sezony. Fanouškům velkými zákroky učaroval přínos Dana Koblihy v naší brance.