Starší žáci nezklamali, potrápili Berany

Starší žáci nezklamali, potrápili Beranygalerie

Starší žáci "B" přivítali v úterý Berany, Zlín k nám přijel jako favorit. V 1. třetině získá nadějný náskok 0:2, nás to ale nezlomí, ani neoslabí. Také si vypracujeme dobré možnosti, rozhodně nevidí tribuny jednostranný hokej. Hanáci zaslouženě snižují a stav 1:2 nutí i Zlínu novou motivaci. Chopí se jí a připíše si třetí trefu.

Ve 2. třetině mají Hanáci tuplovanou smůlu. Zkraje dějství jsou hosté lepší, alespoň do 29. minuty odskočí na 2:5. Poté ale iniciativu přebírá Kroměříž. Ano, i žlutomodrý favorit se občas objeví v šancích, ale těžiště hry už zaměstnávají naši... Spalujeme dobré střely, nezavršíme vkusné kombinace, chybí "gólový štempl" při dorážkách. Až moc často míříme do gólmana.

Rozhodčí je nepřesvědčivý jako mrazivé slunce. Už ve 2. pasáži neuzná domácím branku, která se normálně uzná a odpíská. Šlo jen o to, že padla po třech dorážkách. Ve 3. části (po našem snížení na 3:5) potrestá našeho borce vyloučením, protože si Beran lehl na led a dělal raněného. Zlín má sice ve 3. třetině více ze hry, ale k našemu manku přispívají i tyto "maličkosti". Hanáci dnes ale zasluhují divácké maximum. Prali se ve všech jednotlivcích o bodový zisk, výborně bruslili, napadali, měli prostě "šťávu". Podlehli se ctí, 3:5.