Starší žáci konečně porazili Přerov!

Starší žáci konečně porazili Přerov!galerie

Extraligoví starší žáci v sobotu hostili Přerov a úroveň hry dlouho neměla kýženou kvalitu... Prohráváme, posléze vyrovnáme, ale "cosi" tomu chybí. Stav 1:1 svítí ještě v 16. minutě. Poté podnikneme krásný výpad zakončený vedoucí trefou. Vzápětí čelíme dvěma velkým možnostem ze soupeřových brejků. Odpovíme v 18. minutě zvýšením na 3:1! Stále jsme hladoví a ve finiši 1. třetiny nevědí Zubři, kam dřív skočit. Vstřelíme ještě gól čtvrtý a výsledek je snad až nečekaný. Skvrnou je zranění bojovníka Vítka Apolenáře, kterému přejeme rychlé, nejrychlejší uzdravení.

Na úvod 2. třetiny se ujmou Kroměřížští vedení 5:1 a vytvářejí si další šance. Soupeř pouze paběrkuje. Brankář Přerova své družstvo ještě podržel... V polovině zápasu skóruje Přerov z protiútoku, výborné individuální akce. Je to 5:2. Po obdržené brance padne na Hanáky útlum, hosté je přehrávají bezmála 10 minut. Zmůžeme se pouze na náznaky brejků. A 59 vteřin před sirénou se vyznamená dnes mimořádný brankář Pejcha v domácí svatyni!

Ve 3. části se soupeř stále "cítí", nic ještě není rozhodnuto. Přerov podniká přímočaré, jednoduché útoky, ale zvadne v koncovce. Většinou na Kryštofu Pejchovi, který chytá i tutovky jako nájezd dvou volných hráčů. Přerov je ve 2. polovině duelu lepší, hokej Hanáků působí občas kostrbatě, nahodile. Přesto svoji výhru ubojujeme, a to proti týmu, který jsme loni v extralize na čtyřikrát neporazili! Naši hru podpořila defenziva, obětavost, a dostat jen dvě branky je oproti divokým číslům dřívějška nesporný progres!