Starší žáci drželi dlouho krok s rakouskými LIONS

Starší žáci drželi dlouho krok s rakouskými LIONSgalerie

V Lize starších žáků se míhala na kroměřížském ledě družstva HK Kroměříž a EHC LIONS z rakouského Brucku. LIONS jsou mimochodem jedním z kandidátů na mistrovský titul... Favorit to ale s námi neměl jednoduché – už v 1. třetině se hrál otevřený, ofenzivní hokej. Bohužel přinesl na naší straně jen minimum větších šancí. Rakouský Bruck brzy vedl a ke druhé radosti se prohnal rychlým kontrem s technickou dorážkou.

Ve 2. dějství jsou mírně lepší Hanáci. Oba týmy jsou do sebe místy až zaklesnuté a my na tribuně hádáme "kdo z koho". Naše barvy spálí relativně dost příležitostí, které volaly po gólu. Nedaří se v koncovce – často jako by v ní scházel jeden hráč! Ten by to přitom jen "zametal" do poloprázdné klece... Dá se proto říci, že ve 38. minutě inkasují Hanáci "nezaslouženě". Náš gól visel ve vzduchu, ovšem k trháku na 3:0 dohmátli LIONS.

Ve 3. třetině už Rakušané dominují, především počtem vstřelených branek. Hanáci nadále tvoří a snaží se držet útočné pásmo, ovšem v produktivitě se nemohou soupeři rovnat. Mají i smůlu. V útoku klasický "Pechspiel", jak by řekla velká sportovkyně císařovna Sissi. V závěrečné pasáži naopak EHC LIONS udeří z poloviny svých akcí. Do čeho se pustí, to napomůže naoko jasnému vítězství 7:0.