Starší žáci bez gólu proti suverénní Kometě

Starší žáci bez gólu proti suverénní Kometěgalerie

Starší žáci "A" hostili "neporazitelnou" Kometu, "budoucího mistra" nejvyšší žákovské soutěže. V polovině 1. třetiny už prohrávají 0:3, Brněnští jsou lepší ve všech směrech. Vypracujeme si dvě šance, po sólu a druhou, která končí chabým pokusem gólmanovi do prsou. Je pozitivní, že delší čas velmi dobře napadáme ve středním pásmu. Přesto získají hosté úvodní část výrazně, 0:5. A to ještě v 18. minutě prásknou pukem do břevna...

Ve 2. dějství Kometa poleví, hraje pod své možnosti. V úvodu ji pustíme do dvou brejků, ale poté už (konečně) přidáme ve hře dopředu. Krásnou příležitost nepromění Mirek Holinka, šance se nabízí i Vítku Apolenářovi... Gól by to rozhodně "chtělo"! Ve 30. minutě Kometa zvyšuje na 0:6, no a my co? Za tři minuty razítkujeme (Peťa Schneider) tyčku! Hosté ale hrají "v klidu" svoji hru a "do šatny" nám vsadí branku sedmou, v ponechané výhodě.

Ve 3. třetině kynou Brnu góly v rychlém sledu a rázem prohráváme 0:11! Hanáci nedosáhnou ani "čestné branky", po pravdě si už nevěří, mají toho "plnou hlavu". Brno je přehrává i celé jedno oslabení. Končí to 0:13.