Starší, větší Slováci a Rakušané přestříleli statečný dorost

Starší, větší Slováci a Rakušané přestříleli statečný dorostgalerie

Dorostenci zahájili zápas s rakouskými Lions aktivněji. Soupeř ale využije moment překvapení a v 7. minutě otevírá stav duelu. "Slovenští Rakušané" získají pevný led pod nohama a rázem mají více ze hry. Ve 13. minutě zvyšují na 0:2. Hanáci se vrátí k iniciativě, ovšem jejich tvořivost nedojde naplnění vinou slabší koncovky. Snížení na 1:2 se dočkají v 16. minutě po akurátní spolupráci Vuk Savič – Matyáš Horský.

Ve 2. části hokejisté rozervou ranec plný branek. Hanáci nevyužijí přesilovku a hned po ní rakouský klub trestá. Prosazuje se z brejků a přečíslení. Vede 1:5. Jedna jeho branka je sporná, ale hlavně že později přizná sudí po debatách gól i nám – brankář vyloupl puk za brankovou čarou a gól tajil... Do onoho stavu 1:5 se nedaří našim kombinacím a Lions nás přehrávají i rychlostí, hokejovostí. Zahraniční borci jsou často o hlavu vyšší. S blížícím se koncem 2. třetiny se Kroměříž nažhaví k velkému výkonu a bojovnosti. Šoupne soupeři dvě gólové laskominy. Skóre 3:5 vypadá o poznání jinak. Z nového brejku se sice Rakušané namanou šesté trefy, ale poslední minuta náleží našim. Nasazení Hanáků skalpuje dosavadní stavy a s čísly 4:6 zve na 3. třetinu. Nikdo se nenechá pobízet!

Ve 3. dějství pokračuje dorost Kroměříže v bitvě cti a odvahy. Nejprve sníží a v 52. minutě v přesilovce vyrovná na 6:6! Chceme urvat vítězství, jenže jdeme do oslabení. V něm výborný protivník pootočí stav zápasu ve vedení 6:7. Jezdíme sem a tam, na hraně možností. Ještě jednou necháme mezeru vzadu a Lions po přečíslení odskakují na 6:8. Hanáci nic nevzdají a docílí kontaktní trefy (na 7:8!) ještě 16 vteřin před poslední sirénou. Času nezbývá, prohrajeme. Soupeř byl hokejový, rychlý, vyhraný, ale Hanáci oslnili morálkou a nezdolnou vůlí.