Soupeř měl jen čisté plátno a my sedmu nakonec

Soupeř měl jen čisté plátno a my sedmu nakonecgalerie

Ve 3. kole finálové skupiny poctila Kroměříž účastí juniorka Hodonína. Ale zdatní Drtiči od počátku do konce 1. dějství jen paběrkovali, nevěděli kudy a jak našim na kobylku. Hanáci je svírali a dusili v útočném pásmu. Hodonín se připomněl jenom třemi čtyřmi protiútoky. Od 8. minuty vedeme. Po objetí hodonínské klece se rýsuje přihrávka před bránu a urgentní úkol pro Míšu Dluhoše. Dá to tam, jak jinak! Ve 12. minutě přispěje týmu gólovou dorážkou Michal Tkadlec. Vedení 2:0 se líbí, je však zasloužené. Je nevyhnutelné. Mančaft hraje v klidu a s přehledem a poslední minutu dějství dochutí i gólem do třetice.

Do 2. třetiny vstoupí Hanáci vlažněji. S naším vkladem a s tím, čím oplývá hra Hodonína, se několik minut není na co koukat. Hanáky nakopne až přesilovka v půli zápasu. Zase hosty svíráme a čtvrtá branka visí ve vzduchu. Skutku se ujme "zdobená navštívenka" Míši Tkadlece. Žádná bomba od modré, ale přesná jako hodiny v komnatách císařpána. Je to "Majklův" druhý zápis, jeho druhá radost... Zanedlouho Hanáci skřípnou hosty lahůdkovou trefou v oslabení. Za bránou soka s lehkostí kamzíka prokmitne Peťa Mynář, protihráče se zbaví jako svetru koncem března a předloží Filipu Lacigovi "střeleckou povinnost". Vedeme suverénně 5:0.

Třetí třetina se namnoze jen dohrává. Už ve 41. minutě využije Filip Laciga zmatku v obraně Hodonína. Peťa Mynář chtěl dát do prázdné a trefí tyčku. Napodruhé to tam vsadí právě Filip. Hanáci hlavně do 50. minuty buší do zadních řad Drtičů, ale gól je zapovězen. Poté se hra rozjezdí a také hosté vyrážejí "v zápase bez tajenky" přímou linkou kupředu. Hanákům se v něčem hraje lépe a pečetí osud duelu sedmým gólovým soustem. Skórovali ve dvou oslabeních, dominovali přes tři čtvrtě hrací doby. Hodonín se svými jedenácti borci musel přijmout fakt, že naše Kroměříž většinu všech minut hrála jako z partesu.