S únavou, však se srdcem rozhýbala juniorka křídla Mladých Draků

S únavou, však se srdcem rozhýbala juniorka křídla Mladých Drakůgalerie

Do Kroměříže přispěchal juniorům favorizovaný, výsledky věnčený Šumperk. Vedoucí tým ligy, lídr, co ze dvou bitev učinil selanku těše se výsledky 6:0 a 14:1! První lajna Hanáků k tomu ke všemu (včera bojovala za muže) hrála už třetí mač třetího dne... Komentáře jsou zbytečné – zbývá jen víra. Než se družstva v úvodu oťukají a v soubojích očísnou, kyne hostům přesilovka. Oslabení ubráníme s vervou a dosti odvážně. Pak se ovšem Mladí Draci Šumperk vnutí prosazovat. V 6. minutě delikátně rozhodí naši obranu a bez diskuzí otevřou skóre. Naši borci se cpou do útoku, leč hrozivé jsou kontry "dračí" jízdy. Často jsou Draci od puku přímo neoddělitelní! V 10. minutě zvyšují na 0:2. Jsou hokejovější, hrají rychle a s neochvějným přehledem. Hanáci jsou ale pozorní a ani dílkem, chvilkou nerezignují. Snaží se vpravit do pásma a ustálit se v kombinacích. Po všetečné dorážce či chtěné teči Míši Dluhoše upravíme v 17. minutě na spravedlivých 1:2.

Do 2. třetiny našlápne náš soupeř, ale jeho převaha je pozřena hladovými Hanáky už ve 25. minutě. Tehdy jen taktak že nevydoluje, nevykvedlá kotouč z obstojné šance Vojta Kudlička. Nuže poté už kluzištěm létají zčerstva spíš naši, a ne snad šumperští Draci... Hrají profesorsky v podstatě od 15. minuty 1. pasáže. Naši jsou na ledě "cítit", avšak slibné akce nedotáhnou. Od 33. minuty se bráníme dvěma provázaným oslabením. Bojujeme, a i když během 2. třetiny vyrobíme i chyby, náš tým má morálku a pokoru a sílu. V končícím oslabení vytvoří Vojta Kudlička šťavnatou gólovou výzvu Davidu Hubíkovi. Ten se však octne až na dotek, natěsno k brankáři. Ve 38. minutě podniknou Hanáci dvojitý brejk. Měl skončit (hlasy zprava i zleva hřímaly) trefou do prázdné – ale neskončil! Škoda přeškoda. Na vyrovnání či výhru zbývá ještě celá třetina!

Ta přinese už vícero vyloučení, a náš výkon tak pozbude ucelené, přímočaré cesty. Šumperk se naopak zvedá, věda, že s "profesorskou verzí" se dá skončit jako učeň. Snažíme se vyrovnat ve dvou přesilovkách, ale v koncovce chybí poslední krok, moment překvapení. Potom právě my důsledně odedřeme oslabení o dva hráče. Bohužel už záhy pustí šumperský Drak blesk, blesk, který rozhodne... Po naší chybě nastartuje útok (provázaný ve dvou vlnách), který završí gólem v 58. minutě. Naši jsou zpraženi, a právě proto jsou puzeni na zteč! Na 2:3 sníží už za pár vteřin Kuba Apolenář, ve dvou týmech střelec páteční, sobotní i nedělní. Vyrovnání žel není souzeno, snad jen vinou zmírajícího času. Hanáci hodně chtěli. Líbili se. Ale dělali i chyby. Soupeř byl těžkého kalibru.