S favoritem Kometou otevřený, čestný boj

S favoritem Kometou otevřený, čestný bojgalerie

"Céčko" mladších žáků hostilo vedoucí tým ligy, Kometu. Od začátku jí hořel vesmírný ocas pod našimi hokejkami. Vedeme už po 4 minutách a za pár desítek vteřin to navýšíme na 2:0. Brno nás pak zatlačí a svírá, ale obrana se činí a brankář Skácel kupí velké zákroky. Také my se osmělíme k útočným výpadům, ale Kometa je hokejovější. Týmovým, srdnatým výkonem držíme dvougólový náskok.

Stalo se to, co jsme nechtěli, a v úvodu 2. části favorit dvěma rychlými trefami srovná. Záhy ovšem dostaneme přesilovku, a tu zušlechtíme vedoucím gólem po 23 vteřinách! Náramnou souhrou tří hráčů a pukem do prázdné! Ve 29. minutě rozjede Brno přesilovku a vyrovná na 3:3. Kometa je lepší po většinu 2. třetiny a zaslouženě otočí i na 3:4. Přesto Hanáci nepolevují, živí svůj cíl a ve 39. minutě nedotáhnou krásný, posílený brejk.

Ve 3. části mají hosté dlouhou převahu. Hanáci přečkají i větší šance hostů, třeba ve 49. minutě trefenou tyčku. Zatopí pak (zpětnými přihrávkami na modrou) soupeři v přesilovce. Ten se ale oklepe a v oslabení odskočí na 3:5. Kroměříž zápolí s hlavou vztyčenou i v závěru, ale gól jí už nebude dopřán. Šestý naopak obdrží v power-play.