Pustili se do Valachů! Dvě party 4. tříd doma Zlínu a Vsetínu nic nedarovaly

Pustili se do Valachů! Dvě party 4. tříd doma Zlínu a Vsetínu nic nedarovalygalerie

Kroměříž zažila v sobotu pěkné hokejové dopoledne, konal se turnaj 4. tříd. Měl svou prestiž, kvalitu, šťávu, neboť dva týmy domácích Hanáků vyrukovaly na čtyři jednotky z Valašska. Berani nepřijeli v nejsilnějším složení, ale to nijak netenčí naše dvě výhry! Ať si Beran zvyká, ať se "otrká"...

Právě ta utkání se Zlínem dodala našim borcům sebevědomí a snad odvahu do příštích bojů s houževnatým rivalem. Náš "A" tým byl jednoznačně lepší než zlínské "áčko" a přehrál soka "symbolicky" v každé z daných třetin. Nebylo co řešit, vítězství 13:6 zahnízdilo na domácím ledě.

Parádním výkonem se v sobotu pochlubilo "béčko" 4. tříd, když do sladkého konce dotlačilo vskutku urputnou, zarputilou přetahovanou... V úvodním dějství získají Sršni náskok, o ten však poté přijdou a do závěrečné fáze pohání Berany vedení 5:7... Domácí finiš bude ale znamenitý a ani krajský Zlín neměl ty síly, ta jména, jež nás snad mohla zastavit! Výhry o gól (jako těchto 9:8) patří ve sportu k nejcennějším!

Ani se Vsetínem nesehrály naše party čtvrťáků "zanedbatelné" duely... "Béčko" se opravdu snažilo a podlehlo soupeři až smolným závěrem, kdy to šlo Vsetínu "opravdu od ruky". Po dvou třetinách to bylo 6:6 a porážka 8:12 není žádnou tragédií. Máme se co učit, a chceme se to učit! Chceme být dobří a lepší.

Opravdu slušně, s kvalitou i nasazením na Vsetín zahrálo naše "áčko". Bojovalo s protivníkem o každý jeden gól a dlouho bylo na dostřel remíze. S nejmenším mankem šlo do 3. třetiny, tam ale Vsetín dvě trefy přidá a aktivitu, zápal Sršňů ustojí. Pohledný zápas přinese čestnou porážku 3:6.

Děkujeme svým trenérům a rodičům, jak to dětem připravili, jak je vedli či fandili... No a hráčům moc děkovat nemusíme, ti byli báječní! Museli to sami cítit, hra se jim dařila, hokej je bavil...

Krajská liga přípravek Zlínského kraje (4. třídy)