Prohráli zápas. Vyhráli závěr. Prohnali vítěze

Prohráli zápas. Vyhráli závěr. Prohnali vítězegalerie

Liga mladších žáků v neděli pokračovala domácím duelem "béčka" Kroměříže s Brumovem-Bylnicí. Hosté byli už v úvodní části očividně lepší, ale skórují až v její polovině z přesilovky. Přehrávají nás, hrnou do nás útočnou aktivitu. Neskrblí parádními kombinacemi, občas nás i "vyšachují". Brankář Kobliha hasí ohniska množících se požárů. Je nám staronovým rébusem, kterak uniknout vpřed z obranného pásma, kterak se vymanit z přetlaku pohyblivých šikulů soupeře. Na 0:2 Brumov zvýší trefou pod víko. Tento stav je milosrdný...

Druhá třetina náskok hostů přikrmuje. Vyšplhá se na nehezká čísla 0:6. Brumov je rychlejší i důraznější, dává si přihrávky jako své týmové komplimenty. I my ale máme světlé záblesky! Jeden hutný závar a jednu nastřelenou tyčku. V závěru spálíme "tutovku, tutovečku", když si to dva volní hráči podají ještě před gólmanem. Ale ten čaruje.

Třetí třetina zvedne tribuny k lačným pokřikům. Hokej Hanáků vytryskne životem i z hlubin ztraceného zápasu... V brance opět přerostl míry svého věku Dan Kobliha. Útočníci vítěze před zvukem jeho údů a ostřím pozornosti ztrácejí svou jistotu a sčítají své smutky. Domácí tým prvoročáků se zvedá jako Rocky Balboa před posledním kolem. Ve 43. minutě zavlaje klubový prapor naší čestnou trefou a brzy poté navíc "vyleštíme" tyčku. Rveme se o každý kotouč, urputní jak nebojsové. V 55. minutě vytáhne náš fantom v bráně zákrok(y) zápasu! Přesouvá se na čáře s bezchybným instinktem a rychlostí blesku. A tak s chutí zralých malin "vymlaskne" ve dvou vteřinách tři pokusy! Vzápětí nabuzení Hanáci snižují na 2:6. Trochu se nechají unést a Brumov jim ujede v oslabení dvěma hráči. Upraví na 2:7.