Princezna a rytíři k velké výhře zamíří... (je to tam)

Princezna a rytíři k velké výhře zamíří... (je to tam)galerie

"Déčko" mladších žáků připravilo všem fanouškům cenný výsledek (výhru 4:5), hromadnou radost. Naši nejmladší žáci překonali přitažlivost čísel a předpokladů a jako jednolitá parta, bojující bez umdlení, byli zpod smyků svých bruslí vysláni pohladit si svoji "dětskou hvězdu"...

Hanáci – a pamatujte si, že to byli oni "benjamínci", ze žáků mladších ti nejmenší – podali obdivuhodný, nádherný výkon u ryzího favorita, tedy ligového lídra. Vyloupili v Ostrohu posvátnou (Val)hal(l)u způsobem, co rodiče a skalní věrné v průběhu zápasu nejednou dojal. Výsledek byl tím více pro můj klub odměnou! Naši čtyři trenéři seli a zalévali, rodiče ušlechtilou bylinku (vděčným zrakem) povzbudili, a ona se osmělila vydat hojivý, léčivý sběr, co by uzdravil i smutky nejtemnější.

Hanáci byli od Uherského Ostrohu děleni propastí devíti bodů, pěti či šesti příček – a podotýkám, že lídrovy výspy lze dosáhnout až pěti ustavičnými výhrami. Ostroh si mohutný náskok vydobyl opakováním svěžích a kvalitních bitev a je tam, kde být má. V sobotu však nepadalo z nebe "sněhobílo" – padaly naše zábrany a možnosti – moji nevelcí kamarádi hřímali chutí a vůlí a zápalem dospěláka.

První třetina je obdařena góly jako vánoční ošatka. Tři ku třem, ano, už to bude pro hosty z Kroměříže impulzem a hybnou silou. Šest gólů za třetinu, a přitom hájit tu remízu, návod, jak na Ostroh dále, a neustále...

Druhé dějství vystele sejf kroměřížské bojovnosti další trefou, už vedoucí... Ve 3. třetině k němu přidáme zvýšení na 3:5 a rodí se senzace, něco sladkého, co synkovi přinese maminka k televizi. Hanáci cítí a chápou (jako to rodičovské patro nad nimi), že hrají největší duel sezony. Že občas překonávají své možnosti a ostrožský favorit je rovnocenný jen se sevřenou čelistí.

Ano, jeden ještě inkasujeme – nicméně výhru, jež nám bude pokladem, tu nám nevezmou! Hledají Ostrožští v dostupných možnostech, aby svou porážku odvrátili... Není to pouze ta závěrečná power-play... Tahají zpod dresu poslední esa, co na ty "lepší" týmy ligy stačila! Není a nebude, co by však v sobotu 1. prosince stačilo na "déčko" mladších žáků, na Hanáky. Vypjatý závěr odrazí statečnou hrudí a berou všecko, pochvalu, radost, výhru 4:5!