Posílená Technika ztroskotala do třetice! Junioři se zdravili s fanoušky s 13. vítězstvím za sebou

Posílená Technika ztroskotala do třetice! Junioři se zdravili s fanoušky s 13. vítězstvím za sebougalerie

Juniorka v 1. zápase nadstavby hostila skutečného rivala, brněnskou Techniku. Úvod je vyrovnaný, skórovat mohou domácí i hosté. Neudeříme ani z dvojnásobné přesilovky. První třetina se půlí, Martin Kocáb zabojuje a z těžké pozice v mezikruží vymrští první trefu... Na konci 11. minuty vypíchneme kotouč v útočném pásmu a hrneme se k novému palebnému pokusu... Vzápětí tasí Technika dvě střely, jednu brankářsky "vyčapanou", druhou nepřesnou. Ve 14. minutě uniká zleva Lukáš Světlík, napoprvé ještě neuspěje, po kličce navíc ale napruží luk gólovou světlicí... Kurňa, to je nástup do zápasu! Do bitvy o příslovečných 6 bodů! V závěru třetiny uhání Brno dva na dva, ale koncovku uspěchá. Poté má v oslabení 3 zákroky náš brankář Fajgl.

Ve 21. minutě Hanáci se zdarem vymažou oslabení, a to už zleva sviští sonda beka Peti Prčíka! Střela jde po teči nad bránu. Hanáci pak nezužitkují vkusnou, zajímavou přesilovku a po ní už startují dva na jednoho... Akce je bohužel přetažená. Brno překoná Tomáše Fajgla až ve 29. minutě, nicméně duel dostává zápletku. Brno se jistě zakousne, to se vzdává jako poslední! Ve 32. minutě zúrodníme přesilovku kýženou produktivitou... Po ofenzivním ťukesu rýsujeme technickou střelu zprava a časomíra vykrouží skóre 3:1. Ve 36. minutě se Technika stroze připomene milimetrovou "citovkou" v našem oslabení. Jde o korekci na 3:2. V závěru vydržíme výheň dvojnásobného oslabení. Pernou minutu. Na revanš pak uniká David Hubík, avšak Tomáš Kristek přihrávku na brankoviště v tísni nezamete.

Zkraje 3. třetiny vlepí Hanáci čtvrtou trefu. Zatím nejdůležitější. Technika nás poté podusí. Svírá nás i při hře pět na pět. Vysílá dunivé rány, ale v kombinaci jí přemírou snahy puk odskakuje. Naše odpověď je nejlepší ze všech možných... Pátá (branka) odbila ve 49. minutě. Hanáci přidají v ofenzivě, taky díky přesilovce. Po ní mají dva pokusy bezmála gólové, síťku ovšem neroztančí, druhý končí na tyči. V 56. minutě nevrazíme pečeť z blafáku. Konec duelu vyplní brněnská přesilovka. Hru 6 na 4 hosté odmítnou. Spálí dvě tutovky a podlehnou Kroměříži i napotřetí. 5:2.

Zdůrazněme, že dnes hrálo mnohé do karet Technice! Prahla a bažila po odvetě... Posílila se "z akademických kruhů", podřídila úspěchu maximum. My jsme se snažili a bojovali v nekompletní sestavě. Obrana hrála na dvě obranné dvojce. Kluci ale makali a šli minutu po minutě za vítězstvím. Bylo fantastické sledovat, jak střídačka žije, jak jsou kluci vtaženi do zápasu a pomáhají si. Jeden druhého povzbuzoval jako trenér a fanoušek dohromady. Předvedli jsme vyzrálý výkon, na který dosud náš největší rival prostě neměl. Technika neměla jak uchopit otěže zápasu. Když se ve 2. třetině mohutně nadechla, my jsme jí "trhali kyslík od úst". Maličkostí nebyl koučink a trenérská práce, taktika. Bylo to dnes "umělecké dílo", na buly, na kruzích i v kabině.