Poruba si užila role lídra proti dorostu Kroměříže

Poruba si užila role lídra proti dorostu Kroměřížegalerie

Dorostenci začali doma proti Porubě s respektem a inkasovali už ve 2. minutě. Sebevědomí ligového lídra to roztáčí dále ještě v přesilovce. Ladné, rychlé kombinace ale nedokoná a ubere, zvolní, povolí. Hanáci se osmělují více a průrazněji, jenže v 9. minutě nezužitkují krásné uvolnění dvou koncových hráčů. Ve 14. minutě ovšem už neodvratně vyrovnají. Zdobí je odvaha, kvalitní souhra. Rozhodně měli gól přidat! Nestane se, naopak lacino kapitulují brankou "do šatny". Poruba vede "dost nahodile", vede 1:2.

Ve 2. dějství bojují o nový gól obě družstva, ale ke střelám se namanou výjimečně. Ve 29. minutě udeří Poruba potřetí. Před gólmanem Němcem je clona, "vidí, že nic nevidí." V polovině duelu nezvládneme svou situaci dva na jednoho. Ta po úpravě skóre přímo žadonila! Obratem zvyšují hosté náskok na 1:4. Hanáci ve 2. fázi 2. třetiny prováhají tři čtyři gólové situace, proměňování je špatné. Poruba upraví na 1:5, předbrankovou dorážkou zleva.

Ve 3. části Ostravští dominují, ve 46. minutě se radují z branky na 1:7. Nic nevymýšleli, propálili gólmana už z mezikruží. Hanáci dělají hodně pro obstojný výsledek... Korigují druhou trefou. Soupeř střílí a střílí, ale prost vší fantazie, obouchává výstroj gólmana Němce. V 58. minutě pádí domácí hráč do brejku a třetí gól týmu si vychutná nad pomyšlení. Poruba měla valnou část zápasu ve výkonu výkyvy (zapnula, zvolnila, zapnula, zvolnila), ale byla lepší a skóre zas tak řešit nemusela. Čtyřicet vteřin před koncem patří sympatická tečka Hanákům. Zmírní porážku na "objektivnějších" 4:7.