Poperme se s králem Vysočiny o historické vítězství!

Poperme se s králem Vysočiny o historické vítězství!galerie

V sobotu 23. 11. hostí Hanáci od 17:00 giganta Krajské ligy mužů - Horácký hokejový klub Velké Meziříčí. Spolu s Boskovicemi nejlepší tým ligové "pětiletky", spolu s Boskovicemi lídra současnosti. V sezoně 2019/20 jsou Horáci podle skóre druzí, podle vzájemného zápasu první. V historické bilanci jsou doma nedostižní, venku trestající chyby a nedůslednosti. Je to velký tým, a ne podle jména obce. Vítěz play-off 2016, finalista 2017 a 2019. V březnu 2016 se vyjádří, že největší překážku za titulem překročil skrze HK Kroměříž! Vedeme v 1. bitvě série 4:1 (druhou získáme v Kroměříži 6:1), ale tento dnes legendární zápas ztratíme i po slepených gólech na nedobytné Vysočině 4:6. Měli jsme ohromnou sílu, s Džidži Ditrichem, Pepou Křemečkem, Martinem Stejskalem. Po čtvrté brance jel Martin do středu kluziště po kolenou...!

Nemohou teď přijít fanoušci na lepšího soupeře, než jsou Horáci z Vel-Mezu! Sice jsme měli doma i ty Boskovice (a prohráli 0:7), ale mužstvo zelo v hlubokém útlumu. Nyní se, věřme, odrazilo ode dna cennou a trochu nečekanou výhrou ve Velké Bíteši. Hrstka Hanáků dřela a vydřela vítězství 1:6. Mančaft se semkl, když mu už někteří nevěřili, když už nepočítali, kolikrát prohrál a kdy vyhraje. A Hanáci to urvali v Bíteši právě srdcem a přehráli domácí partu ve všech třetinách.

Hodně vzpomínek se nabízí na souboje nás a Vel-Mezu. Doma jsme v pěti letech (základní části ligy) s Velkým Meziříčím prohráli třikrát, ale neskonale krásné byly dva triumfy! Dva tři dny před Vánocemi 2014 prohráváme po dvou třetinách 2:3 a zdá se, že můžeme přijít o rekord domácích výher (bude jich nakonec 11, dvanáctá kontumačně)... Ale ve 3. pasáži mužstvo strhne nezkrotný Stejskal. Přispěje k produktivitě, ale především se na něm dva tři hráči vyfaulují.... Vítězíme 5:3!

Druhá velká výhra má pečeť 17. listopadu 2016. Od té doby jsme se sokem nebodovali. Byla to úporná bitva. Ve 3. třetině se skóre mění několikrát! Hosté hýří silou a vyrovnají na 3:3. Do minuty se však ozve zkušená hůl Stejskalova. Martin to na ně uměl... Dává gól vítězný a dodá partě emocí, že už to utkání nelze ztratit... Ještě gól přidáme a zopakujeme výhru 5:3.

Věřme, že zopakujeme ani ne výsledek, nýbrž bojovnost, vůli a ducha, neboť jen tak se dá s Meziříčím myslet na body. V lize budou překvapení, věci nečekané, a Hanáci se nemusejí "krčit" před nikým. Dáme-li do zápasu všecko, omezíme-li své chyby, bude-li střelecky nabito - nic se nedá vyloučit! Vel-Mez je de facto lídr, ale v 11 kolech třikrát body ztrácel. Ukažme mu po čase, jak si hájí slavný led omlazená Kroměříž!