Pomlázka mladších dorostenců! Nový Jičín dostal co proto ve 2. třetině

Pomlázka mladších dorostenců! Nový Jičín dostal co proto ve 2. třetiněgalerie

V posledním kole Ligy mladšího dorostu hostila Kroměříž Nový Jičín. Ďáblové v úvodu byli ďábly a vedli 0:1. Nás to ale nevyvede z konceptu, přidáme na aktivitě a zdravé agresivitě. Prčíkovým gólem v polovině dějství vyrovnáme a vzápětí nám Lukáš Odstrčilík trefí vedení 2:1. Hrajeme dobře, dostáváme se do nových šancí a u těsného náskoku nezůstane. Jenom 8 vteřin před sirénou spolehlivě zajistí třetí gólovou radost Michal Šimášek.

Už po 28 vteřinách 2. třetiny vnutí Honza Morev soupeři manko 4:1. Hanáci potom krapet uberou ve své "krasojízdě" a Nový Jičín na okamžik hru vyrovná. Naši se do toho tím více opřou před polovinou duelu! Zápas se láme svou časomírou, ale jinak je rozhodnut. 6:1! Hanáci v útočné expanzi nepolevují a posedmé Ďáblům "učeše rohy" Lukáš Koníček. Po famózní spolupráci nakládá do prázdné pece/klece osmý bochník Ondra Závadský. Hanáci stále nemají dost a Lukáš Odstrčilík hosty vypráší podeváté. Umocní tak exhibici 2. třetiny v ďábelský rozdíl 6:0!

Třetí dějství sice bude stále tak trochu hrou na jednu bránu, ovšem střelecky se už domácí neprosadí. Hosté naopak dvěma brejky korigují na 9:3. Diváci 30 minut hrubého času vkládali v četné pokřiky i evergreen "deset, deset". Právě tím jako by Ďábly vyhecovali, a ti už novou újmu nepovolí. Hanáci podali bojovný výkon, užili si vrchovatě posledního zápasu a po většinu duelu byli vynikající.

Jsme tu ale smutní, že se se svou kariérou loučí už v mladším dorostu Lukáš Odstrčilík. Školní povinnosti vystavily nejpřísnější stop lednímu hokeji. Dva roky se odvážně pral za klubový dres Kroměříže a ještě o polovinu sezony svůj odchod pozdržel. Dnes naprášil do chráněné klece takové dvě zásilky, že brankář jen svíral ústa, a my, fandové Hanáků a přívrženci Lukášovi, my měli pusu dokořán! Kapitán Honza Morev s dojetím propůjčil Lukášovi kapitánské "céčko". Tým ho po zápase nerad pouští ze svého středu... Přijdeme o skutečného hokejistu, opravdového kamaráda.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (18. kolo finálové skupiny)