Pokračuje šňůra výher mužů HK Kroměříž! Ve Vyškově přehráli tvrdou Březinu

Pokračuje šňůra výher mužů HK Kroměříž! Ve Vyškově přehráli tvrdou Březinugalerie

Zápasy ve Vyškově jsou příjemné snad tím, "že je to blízko". Jinak je Sokol Březina nepříjemným, fyzickým, tvrdým soupeřem. Ve 13. kole Krajské ligy mužů tam naši hokejisté uspěli, alespoň podle výsledku jednoznačně 1:5. Byli jsme hokejovější, na všech postech lepší, hlavně jsme opět bojovali jako soudržný kolektiv. Neuhýbali před zákroky, hráli jsme jako Parta, jako ten, kdo ví, co chce. Prohráváme jen pár vteřin a ještě do konce 1. třetiny otočíme na 2:1. Zkraje 2. části upravíme na 3:1. Brzy nato zkolabuje starší muž, umete se plocha a zbytek třetiny se přidá k závěrečné. Před příjezdem záchranky křísil pacienta náš fanoušek Aleš Kopecký. Březina pak do toho vletí, ale bez přestávky také jí dochází šťáva, tah a fortel. Závěr pečetíme s přehledem na 1:5. Liga je v polovině a Hanákům patří 7. místo. Po pěti porážkách přišla série tří výher. V sobotu hrají v 16:30 proti Uničovu "Winter Classic" v Rýmařově. Doma nastoupí ve středu 11. 12. od 18:00 proti Brumovu-Bylnici.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. Gólman Fajgl mohl inkasovat už ve 35. vteřině. Ale podržel. Na několik šancí Březiny odpovíme protiútoky. Cítit je zejména Luboš Murín a Martin Gazda. Na brejky bedlivě číhá Milan Merta. V 11. minutě ztratíme puk v obranném pásmu a Březina v koncovce nezaváhá. Vede 1:0. Hanáci reagují v jednotkách vteřin, Paťa Zavřel obkrouží soupeřovu bránu, vidí před ní volného Gazdu a Martin už sune puk do prázdné! Ve 14. minutě (při dvou akcích) pronikají Milan Merta a Patrik Zavřel, ale Milan dostane tělo a Patrikovi kotouč uteče. Hanáci spustí mohutný šturm, ale v zakončení chybí razance. Březina hraje tvrdě až hrubě, tento hokej bolí! V 17. minutě namažeme domácím do ostro-palné pozice... "Fajglis" zachovává klid a vlévá ho i do mančaftu. V čase 17:40 jsou páry hráčů obsazeny, ale necháte-li volného jednoho (Peťu Vaňka), zajede si blíž a blíže a mrskne pukem do vzdálenějšího kouta plnící se svatyně. Vedeme 2:1.

Ve 25. vteřině 2. třetiny útočíme a nepřesnou, ráznou ránu vyšle Jirka Jergl. Za minutu už rozsvítí u branek Kroměříže "trojku" Omelkův pokus od modré. Umně ho tečoval všudybyl Vojta Kudlička! Máme poté souvislou, skoro trvalou převahu. Sudí pak neuzná gól Vojty Kudličky, nebo spíše pro domácí "polovlastní". Ve 29. minutě vyřeší brankář Fajgl přečíslení dva na jednoho. Ve 33. minutě zachrání Jergl puk na útočné modré, pošle křížně vpřed a výsledkem je nepřehledný závar před klecí Sokola. Dochází ke kolapsu nemocného, v čase 32:25 se umetá kluziště, čeká na záchranku...

Zbytek 2. části je oboustranně otevřený, ale větší možnosti má dravý Sokol. Ve 38. minutě zahodí nebezpečné uvolnění. Ve 41. minutě pokryje Tom Fajgl další šanci Březiny levým betonem. Hanáci už dlouho vepředu nic nevymysleli, zato dobře brání obrannou modrou. V čase 44:57 se osmělí lépe, a když lépe, tedy gólově! Svoji příležitost odvede Milan Merta lišácky, s typickým přehledem. Vzápětí mu není uznána další trefa, po krásné spolupráci s Peťou Vaňkem, ale i razanci do brány... A "Mertič" nedá novou tutovku – po dvou třech minelách domácích beků. V 53. minutě vyšle Jergl pecku od modré, je z toho šrumec a do pěti vteřin rozezníme tyčku. Hanákům náleží finiš bitvy celý, beze zbytku. Na 1:5 zvýší stále žhavý Patrik Zavřel, aby ještě David Hubík našponoval brankáře, ale nedotáhl blafák.

Krajská liga mužů (13. kolo)
TJ Sokol Březina – HK Kroměříž 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

M. Gazda (Zavřel), Vaněk (Hubík), Kudlička (P. Omelka), Merta (R. Šťastný), Zavřel (Kudlička, M. Gazda)

Fajgl, Svoboda – J. Jergl, R. Šťastný, Osina, Vávra, P. Omelka, Andrýsek – Merta, Jelínek, Vaněk, Zavřel, M. Gazda, Murín, Hubík, Kudlička, Bouda, Jan Morev

Trenér HK Kroměříž:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
V sobotu 7. 12. je v Rýmařově od 16:30 "Winter Classic" mezi HC "Orli" Uničov a HK Kroměříž.
Ve středu 11. 12. hostí Hanáci od 18:00 HC Brumov-Bylnice.