Páté třídy ukázaly sílu už v 1. třetině...

Páté třídy ukázaly sílu už v 1. třetině...galerie

Hanáci 5. tříd se pustili do Vsetína, jak velí domácí prostředí. Dvougólový náskok je rychlý a rychlost nechybí ani našim hokejistům. Ženeme se do nových šancí. V 9. minutě pokryje náš gólman Válek těžký brejk i s dorážkou. Excelentní dvě tři vteřiny! Vzápětí už nekompromisní Kroměříž zvedá ruce potřetí! Po dvou minutách lapáme útok hostů, ale ti dorážkou ztenčí svou ztrátu na 3:1. Sebevědomí Vsetína roste a ve 14. minutě protáhne naši síť druhou přesnou střelou... Hanáci dlouho neváhají, utaví Vsetínské v pásmu a z těsné blízkosti upraví na 4:2.

Druhá část nabídne otevřený hokej, se šancemi Vsetína i Kroměříže. Hostům se třetí trefou podaří snížit. Naši ale jako by věděli, že nejlepší obranou je útok... Gólman v zeleném má někdy i štěstí. Ve 32. minutě důkladně zameteme akci, která se odrazí v náskoku 5:3. Bohužel i soupeř má nabito a počtvrté to vtěsná do naší klece takřka na počkání. Ke sklonku 2. třetiny dokonce Vsetín vyrovná. Zdá se, že hosté nabírají převahu. Do sirény schází 110 vteřin a Hanáci se znovu vecpou do vedení... V poměru 6:5. V euforii ten zbylý ždibec 2. třetiny vyšperkují sedmou trefou!

Naše talenty pak ve 3. části ukážou hodně ze svých možností a silný a kvalitní Vsetín prostě dorazí! Je to pastva pro oči, Vsetín nesmí otočit... Hrajeme zase ten rychlý hokej, odvážný, s rysy kombinací. Naše energie sálá jako rychlovarná konvice. Vedeme už 9:5, ale nepovolíme, chceme přidat nové branky. Kamarád vybídne kamaráda, a tak hosté neodvrátí naši trefu desátou... V závěru hasne iniciativa Vsetína na výborném Válkovi v naší svatyni. A parta se mu odvděčí gólem na 11:5. Daniel pleská holí o led, zatímco druzi svá "kormidla" zvedají... Je to velká, skvělá výhra, nejlepší v sezoně. Nad Vsetínem, který pokořil i "áčko" Zlína...