Obrali o bod obhájce titulu. Heroický výkon Hanáků!

Obrali o bod obhájce titulu. Heroický výkon Hanáků!galerie

Začala Krajská liga mužů a na kroměřížské hokejisty čekala v domácím prostředí výzva z největších. Mistr z posledních dvou sezon, Minerva Boskovice. Hanáci disponují rapidně omlazeným kádrem, ale s utkáním se porvali až neskutečně. Premiéru mezi muži zažil na beku sedmnáctiletý Karel Holík. Proti protřelým bijcům mistra (kovaným ve vyšších soutěžích) to byl úkol jako kláda. Také další náctiletí David Hubík, Vojta Kudlička a Kuba Apolenář mají v Krajské lize mužů na kontě jeden dva zápasy. Hanáci ohrožují favorita už v 1. třetině, ale střelecky to ještě není ono a Boskovice několik lepších momentů přetaví ve dva góly. Zato ve 2. dějství se domácí rozparádí, ukazují hodně ze svého potenciálu, jsou skvělí. Výkon formace mladíků je rychlostí, přímočarostí a ctižádostí skutečným přínosem. Škoda že v prostřední části nestihneme než snížit na 1:2. Šancí bylo dosti...! Ve 3. části hosté zaberou a získají dvoubrankový náskok. Hanáky to však nezlomí a srdnatým, vybičovaným hokejem docílí vyrovnání na 3:3. A to je v 58. minutě přísně vyloučí sudí! Prodloužení bohužel rozhodne gól Minervy. Fenomenální den měl v naší brance Martin Svoboda. Podal "další" ze svých životních výkonů. "Jen houšť, Martine, s tebou za zády dostal tým plnou nádrž kyslíku..." Na zápas 2. kola soutěže pojede HK Kroměříž do Uherského Hradiště, kde začíná v sobotu 22. 9. v 17:30.

Sobotní zápas otevřel gól Boskovic. Padl už ve 2. minutě. Hanáci nicméně myslí na útok a hned ve 3. minutě chytrou akci první řady zakončuje Milan Merta. Brankáře Minervy nepřelstí. Pak je potrestán hostující hráč, my ovšem z přesilovky neudeříme. Výrazně jsou cítit na ledě i junioři, v 7. minutě testuje gólmana Kuba Apolenář. Vzápětí však hosté tasí kartu produktivity a v 8. minutě vedou 0:2. V polovině třetiny vsadí mužstva na otevřený hokej, naše šance si připisují David Hubík a Jirka Jergl. Soupeř se na revanš pokusí o blafák, ten mu ale gólman Svoboda přečte hbitě jako esemesku. V 15. minutě to znovu roztáčejí junioři a David Hubík nadvakrát nepřekoná masku v červeném. Záhy bezvadně odedřeme oslabení. V 19. minutě ohrožuje bránu hostů Apolenář, posléze se zastřeluje aktivní Milan Merta. Divže se nedostal k dorážce ještě Jarda Jelínek u tyčky! Poslední minuta je nervózní, padají tresty. Jdeme do oslabení o dva hráče.

Početní manko překleneme dokonale, co taky, když máme v kase Svobodu, který rozdává svůj kumšt na všechny strany... Tlak Minervy ale přetrvává. Až ve 26. minutě zúročí Hanáci jeden z protiútoků. David Hubík pošle lety prověřenou zásilku na Kubu Apolenáře, který si to se soupeřem gólově "vyjasní". Vzápětí ještě obrovskou možnost prováhá Peťa Vaněk. A to už to zkouší Vojta Kudlička! Ještě chce stopit puk v pádu... Ve 31. minutě jen taktak nevymete pavučinku urputný Martin Vávra. Pak se opět blýskne brankář Svoboda, nezaskočí jej boskovické sólo. Máme přesilovku, ovšem tu k vyrovnání neposuneme. Po jejím skončení obranu Minervy vyškolí Peťa Vaněk, akorát chybí štěstíčko zprava Patriku Zavřelovi... Pak se pustí mocným tempem k brankovišti David Hubík, přímočarý, výborný. V závěru 2. třetiny bojujeme o vyrovnání v další přesilovce. Hra má tempo, Hanáci hlad a chuť vyrovnat!

Úvod 3. části patří Boskovicím. Gólman Svoboda vytáhne i zázračné zákroky. Držíme těsný stav 1:2. Ve 45. minutě si favorit vynutí přesilovku. Ta je využita za pár vteřin, inkasujeme potřetí. Ve 49. minutě se mistrovsky zhostí přesilovky i naši. Po spolupráci s Paksim a Vaňkem vystele už Denis Šťastný prázdnou bránu. Šance žije - 2:3! Přidáme v útočné invenci, hosté spoléhají na brejkové situace. Výkon domácích opět nabývá heroických barev. Hanáci stupňují své snahy a Minervě tečou nervy. V 52. minutě nám kyne téměř dvouminutová výhoda o dva hráče. Zamázneme ji, jak žádala, kýženým vyrovnáním! Trefa zahvízdne z další Šťastného hole - bratra Romana. V 56. minutě bychom rádi rozhodli, ale Kuba Apolenář neprovrtá betony. V 58. minutě daruje sudí hostům přísnou přesilovku. Hokej jde až na dřeň a otřesený je z ledu doprovázen další mladíček, zadák Karel Holík. Vyloučení soka je neodvratné. Tvrdými ranami (žel, nepřesnými) by rádi rozhodli Milan Merta a Jirka Jergl. Bude se prodlužovat.

V prodloužení nás hosté zatlačí a ve 3. minutě skórují. Hanáci vyválčili bod. Po výkonu, který překvapil, který lidé v publiku asi nečekali!