Muži usmažili rosickou Štiku za 12 minut

Muži usmažili rosickou Štiku za 12 minutgalerie

V Krajské lize mužů jsou Hanáci po dvou duelech stoprocentní. Do Kroměříže v sobotu přispěchali Rosičtí, aby se po zápase smiřovali s jasnou porážkou 8:3. Kroměříž přitom začala zle a brzy prohrávala. Postupně však zvedá tempo a své typické kombinace a dvěma góly do šatny skóre otáčí. Ve 2. třetině praktikují Hanáci báječný, nádherný hokej a šance Štiky se přelijí do záporných čísel. Pět branek vsítíme za dvanáct minut a hosté jsou na ručník. Oceňme proto, že se se zbytkem zápasu poperou se ctí, také ještě dvakrát skórují a ubrání se nechtěné "desítce". V sobotu 30. 9. zamíří Kroměřížští do Velkého Meziříčí (buly v 17:30) a doma poté v sobotu 7. 10. hostí (od 17:00) Velkou Bíteš.

Muži Kroměříže nezačali doma proti Rosicím ideálně a inkasovali z první střely soupeře. Těsné vedení udrží Štika hodně dlouho. Ve 12. minutě mají Hanáci výhodu trestného střílení, ale Jaroslav Jelínek ji nevyužije. Ve 13. minutě míří na bránu štiplavý pokus Jiřího Jergla. V 16. minutě je kolmicí vyslán vpřed Luboš Murín, ale na gólmana nevyzraje. Po chvíli se neujme ani jedna z našich dorážek. Na opačné straně tým podrží brankář Martin Svoboda a uchrání jej před druhým gólem. V čase 19:00 se Kroměříž dočká, po křížné střele od modré Milana Merty. Vzápětí jsme poctěni už druhým trestným střílením a tentokrát je Patrik Zavřel neomylný. Otáčíme na 2:1.

Druhá třetina se stane gólovou exhibicí. Ve 22. minutě začne naše přesilovka 5 na 3, kterou okamžitě zušlechtí trefou Martin Gazda. Pak rozdá sudí tresty oběma stranám a s jednou končící naší přesilovkou vsítí čtvrtý kotouč Petr Vaněk. Hanáci se nekompromisně probíjejí do pásma a s podporou rázných a vtipných přihrávek rosickou Štiku rozemelou. Nováček v hanáckém dresu Petr Lainka dá ve druhém utkání už druhý gól. Po něm exceluje nejrychlejší hráč na place, dnes nedostižný Patrik Zavřel. Po pár vteřinách podtrhne tradiční přínos třetí lajny "profesor" Marek Ditrich a Štika si ve 34. minutě bere oddechový čas. Je to 7:1 pro domácí! Rosice sice do konce 2. třetiny také skórují, ale "ledovým vládcem" zůstává Kroměříž. Rozhicovaní jsou nadšení diváci...

Třetí třetina žel nepřinese provolávanou "desítku", ale to je asi tak všechno, co zůstali Hanáci dnes dlužni. Předzvěstí naší osmé trefy bude obrovská příležitost Vaňkova ve 45. minutě. Po něm se už střelecky zaskví zadák Roman Šťastný. Na konečných 8:3 ještě sníží tým hostů. Hanákům patřily díky tribun... Za to, že byli výborní, odmakali zápas až dokonce a dali šanci několika dorostencům.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (2. kolo)