Muži HK Kroměříž prohráli v Břeclavi po prodloužení

Muži HK Kroměříž prohráli v Břeclavi po prodlouženígalerie

V 9. kole Krajské ligy mužů museli Hanáci do Břeclavi. Byli v utkání favoritem – venku doposud vyhráli na 4 pokusy třikrát. V 10. minutě zápasu dostává Kroměříž přesilovku, jenže v ní inkasuje. Okamžitě pak vyrovná. Ve 20. minutě přidáme druhou trefu, vedeme... Také ve 2. dějství mají více ze hry Hanáci, ale gólově vyjdou naprázdno. Umožní naopak Břeclavi ve 40. minutě srovnat na 2:2. Ve 3. třetině se už skóre nezmění, ač máme trvalou převahu. Chybí "jiskra", větší nasazení, donést puk do klece třeba i "v zubech". Hanáci ztratí zápas 2:3 po prodloužení, do tabulky jim přibyl bod. Po 9. kole budou třetí nebo čtvrtí. V sobotu 18. 11. hostí od 17:00 v Kroměříži HC Uničov.

Utkání v Břeclavi "otevřel Patrik Zavřel" svým krásným únikem. Ve 2. minutě se uvolnil zleva, ale jeho střela minula levou tyčku. Poté se aktivita nastěhuje na hokejky domácích Lvů, ovšem bez gólové pointy. Pověstnými kombinacemi se Kroměřížští ohánějí zase až od 7. minuty. Posléze dostanou přesilovku, která je využita v řádu jednotek vteřin – nicméně protivníkem! Břeclav dosáhla branky v oslabení, ale vedení dlouho neudrží. Ještě v 11. minutě zhodnotí přesilovku gólem Jiří Osina. 1:1! Kroměřížští hosté se začínají chovat na cizím ledě jako doma a závěr úvodní pasáže jim víceméně patří. Po větších příležitostech Luboše Murína a Patrika Zavřela přijde Zavřelova vedoucí trefa v čase 19:09. Dobrý počin "do kabiny"!

Druhá třetina začne otevřenou hrou, ta však na obě strany dlouho netrvá. Ve 23. minutě totiž Hanáci inkasují dvouminutový trest, po špatném střídání. Odvážnou a chytrou hrou přečkáme oslabení bez pohromy. Ve 26. minutě máme soka pod tlakem, ale vytěžíme jen jedovatý pokus Jerglův. Přijdou rovněž silné chvíle Břeclavi – máme se co ohánět a pomohou nám jen dvě zakázaná uvolnění. Výborný Zavřelův forčeking později vyústí v delší než minutový "svěrák", do něhož Břeclavské zamkneme. Po hříchu kýžený třetí gól ze Lvů nevyždímáme... Šance, nebo pološance se poté střídají u obou mužstev, na projektil Jiřího Osiny naváže solidní pecka Jiřího Jergla, tečovaná dorostencem Lacigou. Gól Hanáků to všechno ale nepodtrhne. Ve 40. minutě zrychleně střídáme a domácí využijí strnulosti naší defenzivy. Hráč Lvů se protáhne dvěma pásmy až za brankou na 2:2.

Možná vítězný gól má na čepeli ve 44. minutě Luboš Murín. Čeká na noblesní přihrávku doslova nalepený na útočnou modrou, ale na brankáře nevyzraje. Závěrečné dějství je prakticky v útočné režii Kroměříže, ale ta se utápí v kombinacích a potýká s enormní, poctivou snahou domácích. Břeclav hraje tvrdě a odolává. Čas od času sama hrozí ve dvou hráčích naší obraně. My málo střílíme – snad ještě Roman Šťastný, Osina, dorostenec Hradil a pár dalších... Rozhodnout o vítězi musí prodloužení. V něm nám končí zápas po 48 vteřinách. Prohrajeme dvě buly a domácí borec zpoza kruhů otře o levou tyčku vítězný gól.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (9. kolo)