Mladší žáci remizovali s Olomoucí. Mohli i vyhrát...

Mladší žáci remizovali s Olomoucí. Mohli i vyhrát...galerie

"Céčko" mladších žáků otevřelo ligovou soutěž domácím duelem s Olomoucí. Pověst krajského města někoho sváděla k respektu, ale naši hoši měli hlavy plné hokeje. Ujmou se po zásluze vedení o dvě branky. Hosté sice vyrovnají, ale závěr patří Kroměříži. Ta vyhraje 1. třetinu 3:2, když promění 3 přesilovky.

Hanáci se ve svém náskoku chtějí zabydlet a přikrmí ho na úvod 2. dějství. Ztráta 4:2 přiměje hosty k aktivitě a delší územní převaze. Naše jízda však obraz hry záhy srovná. Vidíme i spontánní hokej nahoru a dolů. V poslední fázi 2. třetiny už dominuje Kroměříž. Usazuje se v pásmu, sahá ke střelám. Pátou branku zatím nedá.

Do 3. části vpadnou lépe naši a zvyšují už na 5:2. Olomoucké snahy ovšem sílí, stále chce protivník utkání zachránit. Ve 49. minutě vyrobí Hanáci chybu ve středním pásmu, soupeř ujede a zavěsí přímo do šibenice. Hosté nás teď přehrávají a v 53. minutě zákonitě sníží na 5:4. Třetí třetinu prostě ovládne Olomouc, ale je škoda, že vyrovná po úniku dvou hráčů jen 69 vteřin před koncem. Hanákům ve 3. dějství ubývalo sil.