Mladší dorost zaválel s nebezpečným Ostrohem

Mladší dorost zaválel s nebezpečným Ostrohemgalerie

Na zápas Ligy mladšího dorostu zvali v neděli domácí Hanáci spolu s Uherským Ostrohem. Čekala se tuhá a vyrovnaná bitva, přijel hodně silný celek. První třetina to potvrdí, týmy jsou do sebe zaklesnuty odpočátku jako rohovníci v závěrečném kole. Jenom se to téměř deset minut obejde bez vyložených šancí. Tutovku pak v 11. minutě spálí právě Kroměříž. Noblesní souhru spoluhráčů ten třetí z nich gólem nezavršil - na střelu měl málo času. Ostroh nám zanedlouho zasolí v přesilovce a na dvě minuty nás pevně tiskne ještě po ní. Po zbytek třetiny je mírně lepší. Hraje se svižně, nahoru a dolů.

Druhé dějství má průběh přímo senzační. Opojí i náročného příznivce. Ostroh zahájí převahou a útočnými kombinacemi, ale naši jsou ostražití. Hledáme každou možnost z obrany se vymanit a vyrazit do útoku. Postupně vytahujeme silnější a pádnější karty. Od 28. minuty hrajeme přesilovku a prakticky v ní neslezeme z pásma. A ve 30. minutě se chápeme výzbroje gladiátora! Nejprve jedeme dva na jednoho a z další akce už lahodná přihrávka najde hůl Lacigovu a Adam puk zametá jako elektrická uklízečka. Ostroh "povinně" zabere a napne síly k náporu. Nám však stačí první kontr a chytrá, milimetrová souhra končí druhou brankou. Bylo to ve 35. minutě a ani po gólu Hanáci opařeného rivala nepustí k nadechnutí... V čase 36:00 upravíme na 3:0 po nezbytném důrazu před kasou a druhé třetí dorážce!

Ve 3. třetině si domácí mládí pohlídá tři body hokejem aktivním a obětavým. Hanáci nechybují, vepředu se stále snaží něco vymyslet a v obranném pásmu bojují jako první četa první roty v první linii. Ostroh se přetlaku a svěráku našich v pásmu vlastně nedočká... Vynikající gólman František Hošek byl jedním z hrdinů, s čistým kontem vyleštěným do azuru. A žák a talent Mirek Holinka střílí branky také v dorostu... Jako jeden tým jsme byli utaženým uzlem, na nějž by nevyzrál ani Jaroslav Foglar.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (6. kolo finál. skupiny)