Mladší dorost hostil Znojmo a šel za třemi body

Mladší dorost hostil Znojmo a šel za třemi bodygalerie

První třetina ligového duelu se Znojmem mohla být zdařilejší. Hosté ze Znojma slynuli větším důrazem, hráli dobře do těla a podnikali protiútoky, které byly nebezpečné. V 7. minutě se nahrneme k útočnému závaru po obětavém vybojování modré čáry. Chvíli poté náš hráč přestřelí z ideální parkety. Ve druhé fázi 1. třetiny se bráníme přesilovce Orlů, ale bráníme se na výbornou. Přijde moment uspokojení a při hře pět na pět si hosté dojedou pro úvodní trefu utkání. Máme možnost vyrovnat v početní výhodě, ale naše přesilovka je bezzubá.

Do 2. třetiny vrazí Hanáci se zbytnělým odhodláním. Vyrovnají okamžitě, už ve 30. vteřině. Celou prostřední část odehrají v útočném a agresivním duchu, viditelně přidali v nasazení. Produkují rychlý a přímočarý hokej. Krásná je naše druhá gólová radost ve 32. minutě... Hanáci proniknou zprava do pásma ve dvou borcích. Ten první zabojuje a zachrání puk pro střelce. Střelec si potom obhodí brankáře jak akademický malíř. Hokej má nadále tempo a spád a oba týmy mohou skórovat ještě těsně před sirénou.

Ve 3. části pokračovala Kroměříž v aktivní hře a nepustila už Orly do zápasu. Stav se zhoupne v náskok 3:1, když to šikovně trefíme takřka od modré. V minutě 50. si Hanáci polepší čtvrtou brankou. Využili skrumáže a tlačenice před znojemskou klecí. Mělo je postrašit ještě dvojnásobné oslabení, ale mančaft ani tehdy o sobě nepochybuje. V závěru usiluje Znojmo o ofenzivu, z čehož vytěžíme dva sólové brejky. Gólem však nekončí. Diváci odešli z tribun spokojeni – přes dvě třetiny byly naše barvy sytější a zářivější.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (4. kolo)