Mladší dorost doma nestačil na výtečný Ostroh

Mladší dorost doma nestačil na výtečný Ostrohgalerie

V 6. kole Ligy mladšího dorostu přivítali Hanáci jeden z nejlepších celků, Uherský Ostroh. Začali aktivně, s výborným pohybem a napadáním. Branku však dlouho ne a ne vstřelit. V 6. minutě se povede hostům ze Slovácka ukázkový brejk, ale náš gólman Hošek jej zastaví levým betonem. Příští chvíle budou ve znamení oboustranných protiútoků, hraje se nahoru a dolů. V 10. minutě však svůj brejk dotáhne k první brance Ondra Závadský. Vedeme 1:0. Hanáci budou nadále tvořiví, žel po hříchu spálí dvě tutovky... Ke druhé gólové radosti jim nepomohou ani dvě přesilovky. Po té druhé zbývá ještě 40 vteřin do sirény a Ostroh nám zle zatopí, může vyrovnat.

Ve 2. části přidal Ostroh na důrazu, a bylo to znát... Hned ve 21. minutě jsme to ale my, kdo má na hokejce další trefu. Dvě vysunutá tykadla si třikrát vymění kotouč, jenže střela jde vedle. Pak nevyužijeme další dvě velké možnosti – a Ostroh trestá. Chybujeme na útočné modré a protiútok hostů je smrtící. Ve 25. minutě je tedy vyrovnáno na 1:1. Vedoucí gól Ostrožané připojí ve 34. minutě po hraničním důrazu před kroměřížskou bránou. A ve 38. minutě upraví hosté už na 3:1. Naštěstí už po shluku pár vteřin vysouvá v pásmu Adam Laciga Ondru Závadského, ten si puk natřikrát zpracuje a najde brankáři hostů potřebnou skulinu za zády. Makáme až do spuštění druhé sirény a vyrovnání na 3:3 máme vskutku na dosah. Čas je proti nám.

V úvodu 3. dějství mohou skórovat oba celky. Hra je otevřená a obě party ženou vpřed. Naše pokusy jsou však většinou zblokovány. Ostroh ještě cizeluje své hokejové pojetí, sílu v jednoduchosti útočných akcí. Vstřelí tři branky mezi 45. a 52. minutou. Potom už důrazem a pohybem nestačíme. Dva z těch tří gólů vsítil zcela nepokrytý hráč. Hanákům došly síly na jakýkoli obrat. Podlehnou 2:6.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (6. kolo)