Kroměříž sesadila dalšího lídra! Vyhrála Winter Classic v Rýmařově

Kroměříž sesadila dalšího lídra! Vyhrála Winter Classic v Rýmařověgalerie

Hokejisté Kroměříže navlékli na šňůru výher čtvrtý korálek a v krátké době si vyšlápli už na druhého z lídrů. Po Vel-Mezu sesadili z čela i Uničov. Ve 14. kole Krajské ligy mužů vyhráli 2:4 pod širým nebem v Rýmařově. Byli favorizovaným Orlům týmem minimálně vyrovnaným, ne-li lepším! Také díky absolutní kázni, jednomu nebo dvěma trestům. V kolektivu tkvěla opět síla veliká, pro soupeře zakletá. Uničov získá dvoubrankové vedení, ale na sklonku 1. části snižujeme a v úvodu 2. třetiny zápas otočíme. Rovnocenné bude i 3. dějství, kdy se žene Uničov za vyrovnáním. Rozhodnou však Hanáci, pečetí v přesilovce. V tabulce se posouvají každé kolo o 1 místo, teď jsou šestí. Ve středu 11. 12. nastoupí v 18:00 doma, proti Brumovu-Bylnici.

Utkání pod širým nebem začalo za deště a bez větších šancí. Kluziště je v hrozném stavu, čemuž odpovídá i hra na ledě. Uničov udeří v 6. minutě po úniku domácího hráče, který to trefí nad levý beton brankáře Martina Svobody. Orli pak z minima vytěží maximum, když přetaví novou možnost v náskok dvougólový! Dvě minuty před přestávkou ale Hanáci snižují. Kryštof Knápek se nejlépe zorientuje ve skrumáži před brankovištěm. Vrací Hanáky zpět do zápasu!

Vstup do 2. části mají naše barvy bleskový a uhrančivý... Skórují hned z prvé šance, vyrovnává Jarda Jelínek. Toho to nabudí jako vzpurného býka, takže vzápětí uniká a předkládá Romanu "Šťavasi" Šťastnému, který puk seznámí s odkrytou svatyní! Otáčíme duel a Orli jsou v šoku, nadlouho. Až v polovině zápasu si vytvoří domácí mírný tlak, ale velké šance nemají, puky jsou pod kontrolou gólmana Svobody. Hanáci hrozí hlavně z rychlých brejků, ale vedení 2:3 zatím "nevylepší"...

Ve 3. dějství je obraz hry rovnocenný. Klíčovým momentem je ubráněná přesilovka Uničova pouze 6 minut před koncem. V závěru dostanou naopak Hanáci výhodu 5 na 3. Tu sice nezužitkují, ale po její redukci na hru 5 na 4 ochočí Orly Martin Gazda. Čtvrtou brankou už definitivně. HK Kroměříž tak opanoval Winter Classic, a to na úkor prvotřídního celku. Kéž nám tato forma, "chemie" v týmu, vydrží alespoň do Vánoc! Hrajeme ještě třikrát...