Krásný hokej! Dorost se kousl a bodoval s elitním klubem z Rakouska

Krásný hokej! Dorost se kousl a bodoval s elitním klubem z Rakouskagalerie

Také Hanákům začala v sobotu Liga dorostu a do Kroměříže přispěchal soupeř nad jiné dobrý. Rakouský EHC Lions, loňský vítěz, mistr, král Ligy starších žáků. Velmi brzy potvrzoval roli favorita a hýřil mnoha dovednostmi. Ale snad i plýtval, protože ani z delšího tlaku gól nedá. Válí, perlí kombinačně, mimořádný je na puku, umí dle své libovůle podržet kotouč a navádět jej do střeleckých pozic. K tomu dominuje bruslením. Několikrát se vyznamená náš brankář David Němec. Všichni Hanáci bojují a dřou přímo ukázkově... Radost pohledět, jak se stavíme lepšímu mančaftu! Časem vystrčíme růžky - jsou to spíše haluze odporu, které ani silák z Österreichu prostě nezlomí! Osmělujeme se víc a více a v 17. minutě si během 10 vteřin vytvoříme tři tutovky, kdy ta třetí zamlaská první trefou utkání! Radost připravila hůl Matyáše Horského, nové posily.

Zkraje 2. třetiny Hanáci hloupě inkasují, ale hned se zvednou a Dominikem Opravilem jdou do vedení 2:1. Rakouská jízda nás však přehrává, ve 25. minutě se její borec uvolní a brejk zarámuje vyrovnáním na 2:2. O čtyři minuty později potrestají hosté naši obrannou nedůslednost. Ve 36. minutě vystřihne Slovák nebo Rakušan individuální laskominu a po narážečce s parťákem zařídí rakouskému Brucku vedení 2:4. Hanáci ve 2. dějství chvílemi nestačili pohybem, ale připravte se - ve 3. části budeme hladoví, nažhavení, ostrohbití!

Ve 3. třetině pomůže našim barvám motor, který překvapí, avšak celý teamwork rozfofruje a vymrští až k bodované metě. Zadák Adam Holík omráčí Rakušany na několik minut. Dvěma góly předělá nepříznivý vývoj duelu na remízu 4:4. Opojení Hanáci jsou rázem lepší a těší domácí diváky nejdelší převahou v zápase. Spálíme asi tři tutovky. EHC Lions zaberou spíše v závěru, kdy hned třikrát těžce zkusí Davida Němce v bráně. Ten je jedním z hrdinů utkání. Rozhodnout o vítězi musejí nájezdy. Hosté skórují třikrát, Kroměříž ani jednou. Takže ten jeden bod navíc Hanáci nezískají. Snad příště...