Juniorka nezastavila vedoucí Warriors

Juniorka nezastavila vedoucí Warriorsgalerie

V 1. třetině mezi domácí Kroměříží a ligovým lídrem HCM Warriors Brno naši junioři jen paběrkovali. Aktivně začala obě družstva, ale skóre ve 4. minutě otevírají hosté. Naším nedůrazem na výsostné půdě brankoviště. Hanáci pak sice chtějí leccos vymyslet, ale jejich útoky jsou čitelné a Brno o stupeň nebezpečnější. V 10. minutě zvyšuje na 0:2. Hanáci pak hrají svoji "nejlepší minutu", neprosadí se rybičkou po puku do "rozvolněné" klece a v řádu desítek vteřin uhodí kotoučem do tyčky... Warriors jsou nadále lepší v napadání, bruslení i kombinacích. Hrozí dalším gólem, také 7 vteřin před sirénou.

Do 2. části vstoupí naše barvy na výbornou. Na 1:2 sníží střelou z kruhu pod víko Filip Laciga. Poté se trpělivě snažíme vyrovnat, ale chybí tomu jednoduchost, "vytlouct brněnský mír a pokoj všemi údy, jedněma prsama." V půlce duelu připojí Brno gól třetí a opravdu hraje úsporně, jako když má "na komoře". Kroměříž vůbec nevystřelí při své přesilovce. Přesto jí patří posledních pět šest minut 2. třetiny... Kombinujeme v pásmu, tlačíme, ale gólové hokejky jsou "zakřiveny obráceně", zůstává manko 1:3.

Třetí část je uvedena trefami obou celků. Ve 45. minutě Hanáci korigují na 2:4. Sólový únik dokonal Vojta Kudlička, jak to u něj čekáme, jak to zkrátka umí. Nadále hrajeme s favoritem otevřenou partii, ale třetí gól jako by zasedla "zlá sudička". Naše hra je aktivní, má "duši, smysl", nicméně v 53. minutě nás zarazí Brno trefou už pátou. Z přesilovky. Lídrovi je po boku rozhodčí a my při novém oslabení taháme ze síťky puk šestý. Zvláštní duel má ve finále pachuť exhibice, Warriors vítězí 2:7. Hanáci podlehli po čtyřech výhrách.